Composite Calendar

October 2018
Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
30
Rogue
vs Portland
Final
3 - 1
1
2
3
Bellevue
at Green River
Final
1 - 0

Pierce
vs Highline
Final
1 - 5

Tacoma
at Grays Harbor
Final
2 - 0

Whatcom
at Everett
Final
1 - 3

Lane
at Rogue
Final
6 - 0

Portland
at SW Oregon
Final
2 - 1

Chemeketa
at Clark
Final
0 - 5

Walla Walla
at Wenatchee Valley
Final
3 - 1

Columbia Basin
at Yakima Valley
Final
3 - 1

Skagit Valley
at Peninsula
Final
0 - 3

Edmonds
at Shoreline
Final
6 - 0

Pierce
at Highline
Final
0 - 2

Whatcom
at Everett
Final
2 - 1

Tacoma
at Bellevue
Final
6 - 1

Centralia
at Lower Columbia
Final
0 - 4

Portland
at SW Oregon
Final
0 - 1

Lane
at Rogue
Final
2 - 0

Chemeketa
at Clark
Final
2 - 1

Skagit Valley
at Peninsula
Final
0 - 2

Edmonds
at Shoreline
Final
1 - 0

Walla Walla
at Wenatchee Valley
Final
2 - 1

Yakima Valley
vs Treasure Valley
Final
0 - 3

Olympic
at Whatcom
Final
3 - 2

Walla Walla
at Columbia Basin
Final
3 - 0

Spokane
at North Idaho
Final
3 - 1

Wenatchee Valley
at Big Bend
Final
1 - 3

Chemeketa
at Clark
Final
0 - 3

Mt. Hood
at Clackamas
Final
0 - 3

Everett
at Edmonds
Final
0 - 3

Centralia
at Pierce
Final
1 - 3

S. Puget Sound
at Green River
Final
3 - 0

Bellevue
at Shoreline
Final
3 - 1

Tacoma
at Highline
Final
0 - 3

Grays Harbor
at Lower Columbia
Final
2 - 3

SW Oregon
at New Hope
Final
1 - 3
4
Treasure Valley
at College of Southern Idaho
Final
0 - 3
5
Spokane
at Treasure Valley
Final
2 - 0

North Idaho
at Blue Mountain
Final
3 - 0

Spokane
at Treasure Valley
Final
2 - 2

North Idaho
at Blue Mountain
Final
1 - 0

North Idaho
at Yakima Valley
Final
3 - 0

Columbia Basin
at Wenatchee Valley
Final
0 - 3

Big Bend
at Blue Mountain
Final
0 - 3

Walla Walla
at Spokane
Final
0 - 3

Lane
at SW Oregon
Final
1 - 3

Clark
at Clackamas
Final
2 - 3

Chemeketa
at Mt. Hood
Final
3 - 0

Linn-Benton
at Umpqua
Final
3 - 2

Shoreline
at Olympic
Final
3 - 1

Pierce
at S. Puget Sound
Final
3 - 0

Tacoma
at Centralia
Final
2 - 3

Highline
at Lower Columbia
Final
0 - 3

Bellevue
at Everett
Final
3 - 0

Skagit Valley
at Edmonds
Final
0 - 3

Green River
at Grays Harbor
Final
0 - 3
6
North Idaho
at Treasure Valley
Final
4 - 0

Whatcom
at Peninsula
Final
0 - 2

Walla Walla
at Yakima Valley
Final
3 - 0

Clark
at Lane
Final
1 - 1

Everett
at Shoreline
Final
6 - 1

Spokane
at Blue Mountain
Final
5 - 0

Columbia Basin
at Wenatchee Valley
Final
1 - 1

Skagit Valley
at Edmonds
Final
3 - 1

Rogue
at SW Oregon
Final
0 - 2

Highline
at Tacoma
Final
1 - 0

Rogue
at Chemeketa
Final
0 - 3

Linn-Benton
at SW Oregon
Final
3 - 0

North Idaho
at Treasure Valley
Final
3 - 0

Whatcom
at Peninsula
Final
2 - 2

Everett
at Shoreline
Final
5 - 2

Spokane
at Blue Mountain
Final
3 - 1

Skagit Valley
at Edmonds
Final
1 - 0

Columbia Basin
at Wenatchee Valley
Final
1 - 1

S. Puget Sound
at Pierce
Final
0 - 4

Highline
at Tacoma
Final
4 - 2

SW Oregon
at Lane
Final
1 - 0

Umpqua
at Lane
Final
1 - 3

Grays Harbor
at Centralia
Final
0 - 2
7
Clackamas
vs Portland
Final
0 - 1

Clark
at Portland
Final
3 - 1

Lower Columbia
at Green River
Final
2 - 2
8
9
Blue Mountain
at Columbia Basin
Final
3 - 0
10
Highline
vs Grays Harbor
Final
11 - 0

Treasure Valley
at Columbia Basin
Final
0 - 2

Walla Walla
at Blue Mountain
Final
2 - 0

North Idaho
at Wenatchee Valley
Final
3 - 0

Centralia
at Bellevue
Final
0 - 9

SW Oregon
at Lane
Final
0 - 5

Portland
at Clark
Final
0 - 4

Clackamas
at Chemeketa
Final
1 - 1

Spokane
at Yakima Valley
Final
0 - 5

Edmonds
at Peninsula
Final
1 - 13

Everett
at Skagit Valley
Final
1 - 2

Shoreline
at Whatcom
Final
0 - 7

Green River
at Pierce
Final
0 - 3

Treasure Valley
at Columbia Basin
Final
2 - 3

Walla Walla
at Blue Mountain
Final
4 - 0

North Idaho
at Wenatchee Valley
Final
0 - 1

S. Puget Sound
at Bellevue
Final
1 - 0

Tacoma
at Lower Columbia
Final
0 - 1

Edmonds
at Peninsula
Final
0 - 2

Everett
at Skagit Valley
Final
3 - 4

Shoreline
at Whatcom
Final
0 - 3

Yakima Valley
at Walla Walla
Final
0 - 3

Skagit Valley
at Olympic
Final
3 - 1

Wenatchee Valley
at Spokane
Final
0 - 3

Linn-Benton
at Lane
Final
3 - 0

Clark
at Mt. Hood
Final
3 - 0

SW Oregon
at Umpqua
Final
2 - 3

Clackamas
at Chemeketa
Final
0 - 3

Edmonds
at Bellevue
Final
3 - 0

Green River
at Centralia
Final
0 - 3

S. Puget Sound
at Tacoma
Final
2 - 3

Lower Columbia
at Pierce
Final
0 - 3

Highline
at Grays Harbor
Final
3 - 1

Whatcom
at Shoreline
Final
0 - 3
11
Pierce
at Tacoma
Final
1 - 6

Umpqua
at New Hope
Final
0 - 3
12
Lane
at Clackamas
Final
5 - 1

Yakima Valley
at Wenatchee Valley
Final
3 - 0

Treasure Valley
at Walla Walla
Final
0 - 3

Big Bend
at Columbia Basin
Final
3 - 0

Chemeketa
at Lane
Final
2 - 3

Clackamas
at Linn-Benton
Final
0 - 3

Grays Harbor
at Tacoma
Final
3 - 1

Whatcom
at Bellevue
Final
1 - 3

Centralia
at S. Puget Sound
Final
3 - 2

Everett
at Olympic
Final
0 - 3

Lower Columbia
at Green River
Final
3 - 0

Shoreline
at Skagit Valley
Final
3 - 1

Pierce
at Highline
Final
3 - 1
13
Big Bend
at Spokane
Final
0 - 3

Shoreline
at Peninsula
Final
0 - 10

Edmonds
at Everett
Final
2 - 1

Lower Columbia
at Highline
Final
0 - 8

Treasure Valley
at Walla Walla
Final
0 - 1

Columbia Basin
at Blue Mountain
Final
2 - 0

Whatcom
at Skagit Valley
Final
1 - 0

Yakima Valley
at North Idaho
Final
0 - 2

Green River
at Grays Harbor
Final
5 - 0

Chemeketa
at SW Oregon
Final
1 - 2

Clark
at Rogue
Final
6 - 0

Pierce
at Bellevue
Final
0 - 3

Treasure Valley
at Wenatchee Valley
Final
3 - 0

North Idaho
at Walla Walla
Final
1 - 3

Shoreline
at Peninsula
Final
1 - 5

S. Puget Sound
at Highline
Final
0 - 5

Edmonds
at Everett
Final
1 - 0

Treasure Valley
at Walla Walla
Final
0 - 1

Columbia Basin
at Blue Mountain
Final
3 - 1

Whatcom
at Skagit Valley
Final
5 - 2

Wenatchee Valley
at Spokane
Final
1 - 1

Yakima Valley
at Blue Mountain
Final
0 - 3

Clark
at Rogue
Final
4 - 1

Wenatchee Valley
at Spokane
Final
0 - 2
14
Everett
vs TBA
11:30 AM

Chemeketa
vs Portland
Final
0 - 2

Lane
at Portland
Final
0 - 0
15
Pierce
at Bellevue
3:30 PM
16
Spokane
at Columbia Basin
6:00 PM

New Hope Christian College
at Lane
6:30 PM

Pacific University (Forest Grove)
at Clark
6:30 PM

Everett
at Whatcom
7:00 PM
17
Spokane
at Walla Walla
1:00 PM

North Idaho
at Columbia Basin
1:00 PM

Rogue
at Clackamas
1:00 PM

Bellevue
vs Highline
1:00 PM

Chemeketa
at Lane
1:30 PM

SW Oregon
at Clark
1:30 PM

Everett
at Peninsula
2:00 PM

Skagit Valley
at Shoreline
2:00 PM

Whatcom
at Edmonds
2:00 PM

Centralia
at Tacoma
2:00 PM

Grays Harbor
at Pierce
3:00 PM

Bellevue
at Highline
3:00 PM

North Idaho
at Columbia Basin
3:15 PM

Spokane
at Walla Walla
3:15 PM

Green River
at Lower Columbia
4:00 PM

Tacoma
at S. Puget Sound
4:00 PM

Everett
at Peninsula
4:00 PM

Skagit Valley
at Shoreline
4:15 PM

Whatcom
at Edmonds
4:15 PM

Blue Mountain
at Treasure Valley
5:00 PM

Yakima Valley
at Big Bend
6:00 PM

Wenatchee Valley
at North Idaho
6:00 PM

S. Puget Sound
at Grays Harbor
7:00 PM

Bellevue
at Skagit Valley
7:00 PM

Centralia
at Lower Columbia
7:00 PM

Tacoma
at Pierce
7:00 PM

Edmonds
at Shoreline
7:00 PM

Green River
at Highline
7:00 PM
18
19
Wenatchee Valley
at Treasure Valley
12:00 PM

Yakima Valley
at Blue Mountain
2:00 PM

Wenatchee Valley
at Treasure Valley
2:15 PM

Big Bend
at Treasure Valley
5:00 PM

Columbia Basin
at Yakima Valley
6:00 PM

North Idaho
at Blue Mountain
6:00 PM

Walla Walla
at Wenatchee Valley
6:00 PM

Lane
at Clackamas
6:30 PM

Clark
at Umpqua
6:30 PM

Linn-Benton
at Chemeketa
6:30 PM

Mt. Hood
at SW Oregon
6:30 PM

Highline
at S. Puget Sound
7:00 PM

Grays Harbor
at Centralia
7:00 PM

Lower Columbia
at Tacoma
7:00 PM

Everett
at Shoreline
7:00 PM

Olympic
at Edmonds
7:00 PM

Skagit Valley
at Whatcom
7:00 PM

Pierce
at Green River
7:00 PM
20
Yakima Valley
at Treasure Valley
11:00 AM

Grays Harbor
at Lower Columbia
11:00 AM

Centralia
at Pierce
12:00 PM

Portland
at Lane
12:00 PM

Everett
at Whatcom
12:00 PM

Wenatchee Valley
at Blue Mountain
12:00 PM

Peninsula
at Skagit Valley
12:00 PM

Walla Walla
at North Idaho
12:00 PM

Shoreline
at Edmonds
12:00 PM

Tacoma
at Bellevue
12:00 PM

Clackamas
at SW Oregon
12:00 PM

Lane
at Clark
12:00 PM

SW Oregon
at Rogue
12:00 PM

Clark
at SW Oregon
1:00 PM

Mt. Hood
at Umpqua
1:00 PM

Rogue
at Chemeketa
1:30 PM

Everett CC Alumni
at Everett
2:00 PM

Everett
at Whatcom
2:15 PM

Wenatchee Valley
at Blue Mountain
2:15 PM

Peninsula
at Skagit Valley
2:15 PM

Shoreline
at Edmonds
2:15 PM

Walla Walla
at North Idaho
2:15 PM

Highline
at Pierce
2:15 PM

Portland
at Chemeketa
2:30 PM

Columbia Basin
at Spokane
3:00 PM

Tacoma
at Bellevue
3:30 PM

Christian Faith
at Shoreline
4:00 PM

Everett CC Alumni
at Everett
4:00 PM

Columbia Basin
at Spokane
5:15 PM

Highline
at Green River
7:00 PM
21
22
Pacific University JV (Forest Grove)
at Clackamas
7:00 PM
23
24
Blue Mountain
at Treasure Valley
12:00 PM

Bellevue
at Grays Harbor
12:00 PM

Clark
at Clackamas
1:00 PM

Columbia Basin
at Walla Walla
1:00 PM

Spokane
at North Idaho
1:00 PM

Wenatchee Valley
at Yakima Valley
1:00 PM

Portland
at Rogue
1:30 PM

Chemeketa
at SW Oregon
1:30 PM

Rogue
vs Portland
1:30 PM

Chemeketa
at Lane
1:30 PM

Peninsula
at Whatcom
2:00 PM

Everett
at Shoreline
2:00 PM

Edmonds
at Skagit Valley
2:00 PM

Green River
at Tacoma
2:00 PM

Blue Mountain
at Treasure Valley
2:15 PM

Columbia Basin
at Walla Walla
3:15 PM

Spokane
at North Idaho
3:15 PM

Lower Columbia
at Pierce
4:00 PM

Clark
at SW Oregon
4:00 PM

Peninsula
at Whatcom
4:15 PM

Everett
at Shoreline
4:15 PM

Edmonds
at Skagit Valley
4:15 PM

S. Puget Sound
at Pierce
4:15 PM

Highline
at Tacoma
4:15 PM

Yakima Valley
at Spokane
6:00 PM

Treasure Valley
at Columbia Basin
6:00 PM

Blue Mountain
at Walla Walla
6:00 PM

Big Bend
at North Idaho
6:00 PM

Lane
at Clark
6:30 PM

Linn-Benton
at Mt. Hood
6:30 PM

Highline
at Centralia
7:00 PM

Centralia
at Highline
7:00 PM

Bellevue
at Olympic
7:00 PM

Skagit Valley
at Everett
7:00 PM

S. Puget Sound
at Lower Columbia
7:00 PM

Tacoma
at Green River
7:00 PM

Edmonds
at Whatcom
7:00 PM

Grays Harbor
at Pierce
7:00 PM
25
Seattle Mountaineers
at Everett
5:00 PM
26
Spokane
at Treasure Valley
5:00 PM

Whatcom
at Olympic
6:00 PM

Columbia Basin
at North Idaho
6:00 PM

Wenatchee Valley
at Blue Mountain
6:00 PM

Walla Walla
at Big Bend
6:00 PM

Mt. Hood
at Lane
6:30 PM

Clark
at Linn-Benton
6:30 PM

Clackamas
at SW Oregon
6:30 PM

Chemeketa
at Umpqua
6:30 PM

Highline
at Tacoma
7:00 PM

Shoreline
at Bellevue
7:00 PM

Green River
at S. Puget Sound
7:00 PM

Pierce
at Centralia
7:00 PM

Lower Columbia
at Grays Harbor
7:00 PM

Edmonds
at Everett
7:00 PM

Handle It Prep
at Shoreline
7:00 PM
27
Skagit Valley
at Everett
12:00 PM

Peninsula
at Edmonds
12:00 PM

Shoreline
at Whatcom
12:00 PM

Pierce
at Tacoma
12:00 PM

Lower Columbia
at Bellevue
12:00 PM

Everett
at Douglas College (British Columbia)
12:00 PM

Chemeketa
at SW Oregon
1:00 PM

Clackamas
at Umpqua
1:00 PM

Highline
at Grays Harbor
2:00 PM

Spokane
at Blue Mountain
2:00 PM

Bellevue
at S. Puget Sound
2:00 PM

Skagit Valley
at Everett
2:15 PM

Peninsula
at Edmonds
2:15 PM

Shoreline
at Whatcom
2:15 PM

Pierce
at Tacoma
2:15 PM

Centralia
at Green River
7:00 PM
28
Christian Faith Basketball Club
at Everett
7:30 PM
29
College of Southern Idaho
at Treasure Valley
5:00 PM
30
Treasure Valley
at Yakima Valley
6:00 PM

North Idaho
at Spokane
6:00 PM

Grays Harbor
at Green River
7:00 PM
31
Columbia Basin
at Walla Walla
6:00 PM

Big Bend
at Wenatchee Valley
6:00 PM

Clark
at Chemeketa
6:30 PM

Clackamas
at Mt. Hood
6:30 PM

Centralia
at Tacoma
7:00 PM

Lower Columbia
at Highline
7:00 PM

S. Puget Sound
at Pierce
7:00 PM

Everett
at Bellevue
7:00 PM

Olympic
at Shoreline
7:00 PM

Edmonds
at Skagit Valley
7:00 PM
1
2
Christian Faith
at Shoreline
5:00 PM

Yakima Valley
at North Idaho
6:00 PM

Olympic
at Skagit Valley
6:00 PM

Wenatchee Valley
at Columbia Basin
6:00 PM

Blue Mountain
at Big Bend
6:00 PM

Spokane
at Walla Walla
6:00 PM

SW Oregon
at Lane
6:30 PM

Clackamas
at Clark
6:30 PM

Umpqua
at Linn-Benton
6:30 PM

Mt. Hood
at Chemeketa
6:30 PM

Tacoma
at S. Puget Sound
7:00 PM

Pierce
at Lower Columbia
7:00 PM

Centralia
at Green River
7:00 PM

Bellevue
at Edmonds
7:00 PM

Shoreline
at Whatcom
7:00 PM

Grays Harbor
at Highline
7:00 PM

Seattle Mountaineers
at Shoreline
7:00 PM
3
Lane
at Umpqua
1:00 PM

SW Oregon
at Linn-Benton
1:00 PM

Yakima Valley
at Everett
4:00 PM