Composite Calendar

November 2018
Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
28
29
College of Southern Idaho
at Treasure Valley
Final
3 - 0
30
Treasure Valley
at Yakima Valley
Final
3 - 0

North Idaho
at Spokane
Final
0 - 3

Grays Harbor
at Green River
Final
3 - 0
31
Columbia Basin
vs Chemeketa
Final
1 - 0

Walla Walla
at Lane
Final
2 - 1

Edmonds
at Bellevue
Final
1 - 2

Portland
at North Idaho
Final
0 - 1

Tacoma
at Whatcom
Final - 2OT
3 - 2

Pierce
at Peninsula
Final - OT
2 - 1

Portland
vs Spokane
0 - 1

Everett
at Tacoma
Final
1 - 3

Columbia Basin
at Walla Walla
Final
0 - 3

Big Bend
at Wenatchee Valley
Final
3 - 0

Clark
at Chemeketa
Final
1 - 3

Clackamas
at Mt. Hood
Final
3 - 1

Centralia
at Tacoma
Final
0 - 3

Lower Columbia
at Highline
Final
0 - 3

S. Puget Sound
at Pierce
Final
0 - 3

Everett
at Bellevue
Final
0 - 3

Olympic
at Shoreline
Final
0 - 3

Edmonds
at Skagit Valley
Final
3 - 1
1
2
Yakima Valley
at North Idaho
Final
0 - 3

Olympic
at Skagit Valley
Final
1 - 3

Wenatchee Valley
at Columbia Basin
Final
3 - 1

Blue Mountain
at Big Bend
Final
3 - 0

Spokane
at Walla Walla
Final
3 - 2

SW Oregon
at Lane
Final
2 - 3

Clackamas
at Clark
Final
1 - 3

Umpqua
at Linn-Benton
Final
0 - 3

Mt. Hood
at Chemeketa
Final
1 - 3

Tacoma
at S. Puget Sound
Final
3 - 0

Pierce
at Lower Columbia
Final
3 - 0

Centralia
at Green River
Final
3 - 0

Bellevue
at Edmonds
Final
0 - 3

Shoreline
at Whatcom
Final
3 - 0

Grays Harbor
at Highline
Final
2 - 3
3
Bellevue
at Clark
Final
0 - 4

Walla Walla
vs Highline
Final
1 - 3

Tacoma
at SW Oregon
Final
2 - 2

Spokane
at Whatcom
Final
0 - 1

Tacoma
vs Spokane
Final - PK Away
0 - 0

Lane
at Umpqua
Final
3 - 2

SW Oregon
at Linn-Benton
Final
0 - 3

Pierce
at Walla Walla
Final
3 - 0

North Idaho
at Peninsula
Final
0 - 1

Columbia Basin
vs Highline
Final
1 - 3
4
North Idaho
at Treasure Valley
Final
3 - 1
5
6
7
Walla Walla
at Yakima Valley
Final
3 - 0

Spokane
at Wenatchee Valley
Final
3 - 0

Lane
at Linn-Benton
Final
0 - 3

Mt. Hood
at Clark
Final
0 - 3

Umpqua
at SW Oregon
Final
1 - 3

Chemeketa
at Clackamas
Final
3 - 2

Green River
at Lower Columbia
Final
0 - 3

S. Puget Sound
at Centralia
Final
0 - 3

Tacoma
at Grays Harbor
Final
3 - 1

Highline
at Pierce
Final
0 - 3
8
9
Tacoma
vs Clark
Final
0 - 1

Highline
vs Peninsula
Final
0 - 1

Pierce
vs Tacoma
Final
1 - 4

Columbia Basin
at Blue Mountain
Final
0 - 3

Highline
vs Whatcom
Final
0 - 2
10
Clackamas
at Clark
Final
1 - 3
11
Clark
vs Peninsula
Final
0 - 2

Tacoma
vs Whatcom
Final
2 - 0
12
13
14
15
Clark
vs Spokane
Final
0 - 3

Lower Columbia
vs Shoreline
Final
3 - 1

Bellevue
vs Highline
Final
2 - 3

North Idaho
vs Linn-Benton
Final
2 - 3

Tacoma
vs Edmonds
Final
0 - 3

Lane
vs Walla Walla
Final
0 - 3

Blue Mountain
vs Chemeketa
Final
2 - 3

Skagit Valley
vs Pierce
Final
0 - 3

Cochise College
vs Lower Columbia
Final
78 - 27

Clark
vs Shoreline
Final
1 - 1

North Idaho
vs Bellevue
Final
2 - 0

Skagit Valley
vs Blue Mountain
Final
1 - 2

Tacoma
vs Lane
Final
2 - 0
16
Lower Columbia
vs Spokane
Final
0 - 3

Highline
vs Linn-Benton
Final
3 - 1

Walla Walla
vs Edmonds
Final
0 - 3

Chemeketa
vs Pierce
Final
0 - 3

Lower Columbia
vs Pima College
Final
72 - 85

Wenatchee Valley
vs Chemeketa
Final
69 - 56

Umpqua
vs Snow College
Final
78 - 98

Blue Mountain
vs Lower Columbia
Final
1 - 2

Tacoma
vs Linn-Benton
Final
2 - 1

North Idaho
at Mesa Community College
Final
72 - 86

Highline
vs Skagit Valley
Final
62 - 65

Mt Hood
vs Walla Walla
Final
65 - 73

Blue Mountain
vs Centralia
Final
71 - 64

Treasure Valley
vs Mesa College
Final
69 - 90

Clark
vs Chemeketa
Final
0 - 2

North Idaho
vs Walla Walla
Final
2 - 0

SW Oregon
vs Multnomah
Final
118 - 108

Shoreline
at Chemeketa
Final
59 - 67

CCS Alumni
at Spokane
Final
40 - 69

Grays Harbor
vs Columbia Basin
Final
73 - 77

Linn-Benton
vs Pierce
Final
68 - 54

Peninsula
at S. Puget Sound
Final
51 - 43

Tohono O'odham
at Wenatchee Valley
Final
65 - 85

Columbia Basin
at College of Southern Idaho
Final
82 - 126

Highline
vs Spokane
Final
1 - 3

Pierce
vs Edmonds
Final
3 - 2

Pierce
vs Mt Hood
Final
87 - 94

Pacific University (Forest Grove)
at Clackamas
Final
70 - 101

Tacoma
at Linn-Benton
Final
76 - 93

Reed College
at Clark
Final
37 - 113

Spokane Alumni
at Spokane
Final
74 - 100

SW Oregon
vs Yakima Valley
Final
58 - 75

Treasure Valley
at Lane
Final
53 - 99

Skagit Valley
at Grays Harbor
Final
58 - 55

Seattle Mountaineers
at Portland
Final
68 - 60

Fairchild Air Force Base
vs Walla Walla
Final
68 - 90
17
Tacoma
vs Lower Columbia
Final
1 - 2

North Idaho
vs Chemeketa
Final
2 - 1

Airzona Tohono O'odham CC
vs Bellevue
Final
74 - 51

North Idaho
vs Highline
Final
0 - 2

Lower Columbia
vs Edmonds
Final
0 - 2

Chemeketa
vs Mt Hood
Final
79 - 83

Everett
at Tacoma
Final
68 - 51

Pierce
at Spokane
Final
1 - 3

Highline
vs Edmonds
Final
2 - 0

Centralia
vs Linn-Benton
Final - OT
62 - 54

Edmonds
at S. Puget Sound
Final
66 - 54

Grays Harbor
vs SW Oregon
Final
74 - 89

Elite Prep
vs Treasure Valley
Final
83 - 75

Lower Columbia
vs Eastern Arizona College
Final
53 - 70

Olympic
at Big Bend
Final
58 - 81

SW Oregon
vs Pacific University (Forest Grove)
Final
131 - 76

Umpqua
at Salt Lake Community College
Final
86 - 102

Highline
at Peninsula
Final
59 - 69

Pierce
vs Treasure Valley
Final
61 - 81

Wenatchee Valley
vs Walla Walla
Final
63 - 71

Lower Columbia
at Blue Mountain
Final
96 - 58

Edmonds
vs Green River
Final
62 - 90

Mt Hood
vs Shoreline
Final
84 - 67

North Idaho
at Scottsdale Community College
Final
75 - 61

Columbia Basin
at Elite Prep
Final
90 - 80

Highline
vs Pierce
Final
2 - 0

Skagit Valley
vs Wenatchee Valley
Final
72 - 87

Multnomah
at Clackamas
Final
73 - 106

Seattle Mountineers
vs Chemeketa
Final
87 - 69

Blue Mountain
at Lane
Final
51 - 100

Columbia Basin
vs Yakima Valley
Final
79 - 77

S. Puget Sound
at Everett
Final
95 - 79

Gonzaga Club
at Walla Walla
Final
64 - 96

Seattle
at Grays Harbor
Final
89 - 91

Pierce
at Portland
Final
66 - 82

Peninsula
at North Idaho
Final
54 - 98
18
Treasure Valley
vs Linn-Benton
Final
73 - 80

Wenatchee Valley
vs SW Oregon
Final
73 - 51

Tohono O'odham CC
vs Skagit Valley
Final
71 - 82

North Idaho
at Chandler-Gilbert Community College
Final
77 - 64

Mt Hood
vs Yakima Valley
Final
58 - 74

Blue Mountain
vs Pierce
Final
47 - 56

Centralia
at Lane
Final
52 - 90

Walla Walla
vs Columbia Basin
Final
61 - 63

Highline
vs Spokane
Final
0 - 3

Chipper Family
at Grays Harbor
Final
69 - 122

Christian Faith
at Whatcom
Final
67 - 63

S. Puget Sound
vs Edmonds
Final
74 - 85

Clark
at Edmonds
Final
45 - 68

Green River
at Everett
Final
81 - 93
19
Rexburg United
vs Umpqua
1:00 PM

Treasure Valley
at Portland
4:00 PM

Northwest Indian College
at Whatcom
4:30 PM

Clark
at Everett
6:00 PM

Shoreline
at Tacoma
6:00 PM

Christian Faith
at Bellevue
7:00 PM

Clark
at Pacific University JV
7:00 PM

Willamette JV
at Chemeketa
7:00 PM
20
Shasta College
at Umpqua
5:30 PM

Peninsula
at Lower Columbia
6:00 PM

Olympic
at S. Puget Sound
6:00 PM

Treasure Valley
at Southern Idaho
6:30 PM

Whatcom
at Evergreen State College
7:00 PM

Pacific University J.V. (Forest Grove)
at Lane
7:00 PM

Multnomah University JV
at Clark
7:00 PM

ALUMNI
at Edmonds
7:00 PM

Chemeketa
at Concordia Club
7:00 PM
21
22
23
Umpqua
vs TBA
TBA

SW Oregon
at Clackamas
1:00 PM

Mt Hood
vs Centralia
1:00 PM

North Idaho
at Central Wyoming
2:00 PM

Whatcom
vs Green River
2:00 PM

Yakima Valley
vs Everett
3:00 PM

Bellevue
vs Salt Lake Community College
4:00 PM

Linn-Benton
vs Columbia Basin
4:00 PM

Peninsula
vs Highline
4:00 PM

Minnesota State CC
at Treasure Valley
4:30 PM

Olympic
vs Pierce
5:00 PM

Douglas College (British Columbia)
at Shoreline
5:00 PM

Big Bend
vs Tacoma
6:00 PM

Olympic
vs Spokane
6:00 PM

Bellevue
vs Clackamas
6:00 PM

Elite Prep
at Shoreline
7:00 PM

WVC Alumni
at Wenatchee Valley
7:00 PM

BC Christian
vs Skagit Valley
8:00 PM

SW Oregon
vs Lower Columbia
8:00 PM

Blue Mountain
at Pierce
8:00 PM
24
Umpqua
vs TBA
TBA

Everett
vs TBA
TBA

Whatcom
vs TBA
TBA

TBD
vs Columbia Basin
TBA

TBD
at Pierce
TBA

Grays Harbor
at Clark
11:00 AM

Utah State Eastern
vs Bellevue
12:00 PM

Fairfield Air Force
at Edmonds
2:00 PM

Lane Alumni
at Lane
2:00 PM

Blue Angels
at Wenatchee Valley
2:00 PM

Highline
vs Northwest Indian College
3:00 PM

North Idaho
at Western Wyoming Community College
4:00 PM

Pierce
at Clackamas
4:00 PM

Dawson CC
at Treasure Valley
4:30 PM

Peninsula
vs Big Bend
5:00 PM

Tacoma
vs Skagit Valley
7:00 PM
25
TBD
at Pierce
TBA

Everett
vs TBA
TBA

Whatcom
vs TBA
TBA

TBD
vs Columbia Basin
TBA

Northwest Indian College
vs Big Bend
10:00 AM

Grays Harbor
at Portland
11:00 AM

Pierce
vs Mt Hood
12:00 PM

Peninsula
vs Tacoma
12:00 PM

Umpqua
at Clackamas
2:00 PM

Highline
at Skagit Valley
2:00 PM
26
Willamette J.V.
at Lane
7:00 PM
27
Skagit Valley
at Tacoma
6:00 PM

S. Puget Sound
at Pacific University (Forest Grove)
6:00 PM
28
Simpson College
at Chemeketa
TBA

PCC Alumni
at Portland
6:00 AM

Pierce
at Skagit Valley
7:00 PM

Tacoma
at Olympic
7:00 PM

Christian Faith
at Edmonds
7:30 PM

Multnomah JV
at Chemeketa
7:30 PM

PCC Alumni
at Portland
8:00 PM
29
Utah State Eastern
vs Everett
4:00 PM

Green River
vs Yakima Valley
5:00 PM

Clark
at Lower Columbia
6:00 PM

Gonzaga Club
at Spokane
6:00 PM

Whatcom
at S. Puget Sound
6:00 PM

Simpson JV
at Lane
6:00 PM

Snow College
at Treasure Valley
7:00 PM

Lane
at New Hope
7:00 PM

Grays Harbor
at North Idaho
7:30 PM
30
TVCC Alumni
at Treasure Valley
12:30 PM

Big Bend
vs Gonzaga Club
1:30 PM

Columbia Basin
at Tacoma
2:00 PM

Okanagan College
vs Lower Columbia
3:30 PM

Everett
vs Snow College
4:00 PM

Bellevue
vs Columbia Basin
4:00 PM

USU-E
vs Yakima Valley
5:00 PM

Portland
at Blue Mountain
5:00 PM

Peninsula
at Centralia
5:00 PM

Clark
vs Blue Mountain
5:30 PM

Skagit Valley
at Green River
6:00 PM

Mt Hood
at Walla Walla
6:00 PM

Clackamas
at Yakima Valley
6:00 PM

Fairchild Air Force Base
at Wenatchee Valley
6:00 PM

Eastern Washington University Club
at Big Bend
7:00 PM

Highline
at Olympic
7:00 PM

University of Oregon Club
at Umpqua
7:00 PM

Northwest Indian College
at Edmonds
7:00 PM

Green River
at Treasure Valley
7:00 PM

Salish Kootenai
vs Spokane
7:30 PM

Shoreline
at North Idaho
7:30 PM

Mt Hood
at Walla Walla
8:00 PM

SW Oregon
at College of the Redwoods
8:00 PM
1
Big Bend
vs TBD
TBA

Clark
vs Big Foot Classic
TBA

Gonzaga Club Team
at North Idaho
12:00 PM

Mt Hood
vs Columbia Basin
12:00 PM

Everett
vs Yakima Valley
12:00 PM

S. Puget Sound
at Everett
1:00 PM

Green River
vs Snow
1:00 PM

SW Oregon
vs Shasta College
2:00 PM

Columbia Basin
vs Mt Hood
2:00 PM

Fairchild Air Force Base
at Wenatchee Valley
2:00 PM

Portland
vs Skagit Valley
2:00 PM

Portland
at Treasure Valley
3:00 PM

Tacoma
at Walla Walla
4:00 PM

Clackamas
at Big Bend
4:00 PM

Fairchild Air Force Base
vs Yakima Valley
4:00 PM

Edmonds
at Centralia
4:00 PM

Multnomah
at Umpqua
4:00 PM

Utah State Eastern
at Treasure Valley
5:00 PM

Lane
at Lower Columbia
5:00 PM

Edmonds
at Blue Mountain
5:00 PM

Olympic
at Grays Harbor
5:00 PM

Chemeketa
at Bellevue
5:00 PM

Medicine Hat College
at North Idaho
5:00 PM

Clark
at Wenatchee Valley
6:00 PM

Tacoma
at Peninsula
6:00 PM

Bellevue
at Walla Walla
6:00 PM

Green River
at Whatcom
7:00 PM