Composite Calendar

December 2018
Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
25
SW Oregon
vs Olympic
Final
64 - 56

Green River
vs Bellevue
Final
64 - 85

BC Christian
vs Big Bend
Final
53 - 94

Grays Harbor
at Portland
Final
95 - 59

Yakima Valley
vs Centralia
Final
89 - 105

Pierce
vs Mt Hood
Final
59 - 82

Linn-Benton
vs Pierce
Final
102 - 80

Peninsula
vs Tacoma
Final
66 - 71

Olympic
vs Lower Columbia
Final
68 - 85

Umpqua
at Clackamas
Final
102 - 99

Whatcom
vs Clackamas
Final
74 - 91

Highline
vs Skagit Valley
Final
85 - 96

Everett
vs Spokane
Final
85 - 93
26
Willamette J.V.
at Lane
Final
47 - 122
27
Skagit Valley
at Tacoma
Final
48 - 51

S. Puget Sound
at Pacific University (Forest Grove)
Final
101 - 59
28
Simpson College
at Chemeketa
Final
40 - 102

PCC Alumni
at Portland
Final
52 - 86

Pierce
vs Skagit Valley
Final
66 - 73

Tacoma
at Olympic
Final
66 - 85

Multnomah JV
at Chemeketa
Final
103 - 128

PCC Alumni
at Portland
Final
89 - 81
29
Utah State Eastern
vs Everett
Final
90 - 70

Green River
at Yakima Valley
Final
96 - 84

Medicine Hat
at Grays Harbor
Final
69 - 87

Clark
at Lower Columbia
Final
45 - 65

Gonzaga Club
vs Spokane
Final
49 - 78

Whatcom
at S. Puget Sound
Final
90 - 42

Simpson JV
at Lane
Final
36 - 103

Snow College
at Treasure Valley
Final
90 - 73

Lane
at New Hope
Final
120 - 78

Shoreline
at North Idaho
Final
83 - 111
30
TVCC Alumni
at Treasure Valley
Final
52 - 97

Big Bend
vs Gonzaga Club
Final
104 - 59

Columbia Basin
at Tacoma
Final - 3OT
54 - 43

Skagit Valley
at Green River
Final
75 - 56

Everett
at Snow College
Final
91 - 102

Okanagan College
vs Lower Columbia
Final
76 - 93

Mt Hood
vs Walla Walla
Final
62 - 53

Bellevue
vs Columbia Basin
Final
80 - 68

Shoreline
vs Medicine Hat
Final
100 - 90

Utah State Eastern
at Yakima Valley
Final
123 - 86

Portland
at Blue Mountain
Final
57 - 81

Peninsula
at Centralia
Final
56 - 55

Clark
at Blue Mountain
Final
88 - 57

Clackamas
at Yakima Valley
Final
71 - 80

Fairchild Air Force Base
at Wenatchee Valley
Final
60 - 84

Eastern Washington University Club
at Big Bend
Final
45 - 109

Highline
at Olympic
Final
70 - 67

University of Oregon Club
at Umpqua
Final
79 - 104

Northwest Indian College
at Edmonds
Final
77 - 127

Green River
at Treasure Valley
Final
94 - 77

Salish Kootenai
vs Spokane
Final
88 - 104

Grays Harbor
at North Idaho
Final
88 - 107

Mt Hood
at Walla Walla
Final
76 - 92

SW Oregon
at College of the Redwoods
Final
96 - 53

Chemeketa
at Everett
Final
80 - 57
1
Everett
at Yakima Valley
Final
123 - 89

Gonzaga Club Team
at North Idaho
Final
26 - 74

Mt Hood
vs Columbia Basin
Final
74 - 62

S. Puget Sound
at Everett
Final
52 - 78

Green River
at Snow College
Final
68 - 78

SW Oregon
vs Shasta College
Final
83 - 71

Columbia Basin
vs Mt Hood
Final
53 - 96

Fairchild Air Force Base
at Wenatchee Valley
Final
52 - 87

Portland
vs Skagit Valley
Final
84 - 92

Portland
at Treasure Valley
Final
50 - 84

Green River
at Whatcom
Final
53 - 99

Salish Kootenai
at Blue Mountain
Final
87 - 104

Tacoma
at Walla Walla
Final
54 - 72

Clackamas
at Big Bend
Final
95 - 76

Fairchild Air Force Base
vs Yakima Valley
Final
36 - 94

Edmonds
at Centralia
Final - OT
89 - 80

Multnomah
at Umpqua
Final
79 - 122

Utah State Eastern
at Treasure Valley
Final
83 - 74

Lane
at Lower Columbia
Final
71 - 78

Edmonds
at Blue Mountain
Final
75 - 63

Olympic
at Grays Harbor
Final
49 - 69

Chemeketa
at Bellevue
Final - OT
65 - 68

Medicine Hat College
at North Idaho
Final
72 - 93

Big Bend
at Lower Columbia
Final
90 - 104

Shoreline
vs Grays Harbor
Final
73 - 70

Clark
at Wenatchee Valley
Final
47 - 78

Tacoma
at Peninsula
Final
63 - 78

Bellevue
at Walla Walla
Final
76 - 85

Clark
vs Spokane
Final
64 - 59
2
Okanagan College
vs Blue Mountain
Final
91 - 81

Skagit Valley
vs Tacoma
Final
75 - 72

Clackamas
at Spokane
Final
74 - 71

Salish Kootenai
vs Big Bend
Final
72 - 130

Portland
at Peninsula
Final - OT
95 - 89

Gonzaga Club
vs Spokane
Final
70 - 76

Yakima Valley
vs Clark
Final
61 - 60

Fairchild Air Force Base
at Wenatchee Valley
Final
30 - 72

Lower Columbia
vs Clark
Final
64 - 73
3
Douglas College (British Columbia)
at Everett
Final
58 - 44

Lane
at Multnomah J.V.
Final
143 - 93

Willamette JV
at Clackamas
Final
78 - 101
4
Shoreline
at S. Puget Sound
Final
57 - 40

Centralia
at Clark
Final
60 - 48

Pacific University (Forest Grove)
at S. Puget Sound
Final
71 - 107
5
Everett
at Highline
Final
88 - 91

Willamette University JV
at Clark
Cancelled

Multnomah University
at Grays Harbor
Final
100 - 112

Tacoma
at Edmonds
Final
48 - 62
6
Shoreline
at Highline
Final
52 - 59

North Idaho
at San Jose City College
Final
108 - 47
7
Pierce
vs Shoreline
Final
92 - 89

SW Oregon
vs Spokane
Final
44 - 55

Lane
vs Wenatchee Valley
Final
75 - 69

Whatcom
vs Walla Walla
Final
72 - 69

Spokane
vs Umpqua
Final
94 - 89

Columbia Basin
vs Peninsula
Final
63 - 44

Lower Columbia
vs Skagit Valley
Final
68 - 63

North Idaho
at Monterey Peninsula College
Final
94 - 73

Utah State Eastern
vs Portland
Final
102 - 92

Blue Mountain
at Multnomah
Final
105 - 75

S. Puget Sound
vs SW Oregon
Final
81 - 80

Fairchild Air Force Base
vs Wenatchee Valley
5:00 PM

Highline
vs Columbia Basin
Final
75 - 73

Bellevue
vs Walla Walla
Final - OT
64 - 70

Green River
vs Big Bend
Final
39 - 84

Mt Hood
at Highline
Final
63 - 53

Blue Mountain
at S. Puget Sound
Final
42 - 49

Umpqua
at Centralia
Final
72 - 64

North Idaho All Stars
at North Idaho
Final
62 - 77

Chemeketa
vs Bellevue
Final
71 - 84

Tacoma
at Lane
Final
76 - 118

Grays Harbor
at Big Bend
Final
94 - 98

Linn-Benton
at Everett
Final
63 - 45

Clackamas
vs Pierce
Final
95 - 68
8
SW Oregon
vs Tacoma
Final
68 - 86

S. Puget Sound
at Clark
Final
59 - 93

Mt Hood
at Shoreline
Final
67 - 50

Wenatchee Valley
vs Bellevue
Final
86 - 72

Lower Columbia
at Clark
Final
97 - 72

Shoreline
vs Walla Walla
Final
64 - 78

Linn-Benton
at Multnomah
Final
133 - 87

Peninsula
at Pierce
Final
60 - 47

SW Oregon
vs Skagit Valley
Final
50 - 56

Columbia Basin
vs Chemeketa
Final
67 - 64

Umpqua
vs S. Puget Sound
Final
83 - 93

Grays Harbor
vs Wenatchee Valley
Final
79 - 80

Green River
at Everett
Final
43 - 49

Lane
vs Walla Walla
Final
66 - 60

Pierce
vs Whatcom
Final
76 - 83

Peninsula
vs Centralia
Final
51 - 64

Blue Mountain
at Mt Hood
Final
79 - 106

Air Force Base
at Big Bend
Final
77 - 111

Olympic
vs Umpqua
Final
54 - 69

Green River
at Salt Lake Community College
Final
103 - 125

Spokane
vs Lower Columbia
Final
64 - 49

Columbia Basin
vs Clackamas
Final
72 - 57

Spokane
at Lane
Final
91 - 94

North Idaho
at San Francisco City College
Final
81 - 89

Clackamas
at Edmonds
Final
96 - 108

Highline
at Bellevue
Final
91 - 98

Portland
at Southern Idaho
Final
96 - 136

Blue Mountain
at Centralia
Final
56 - 58

Big Bend
vs Linn-Benton
Final
71 - 46
9
Umpqua
vs Blue Mountain
Final
91 - 53

Wenatchee Valley
vs Peninsula
Final
67 - 55

Pierce
vs Columbia Basin
Final
73 - 62

Skagit Valley
vs Everett
Final
64 - 48

Olympic
at Centralia
Final
32 - 76

Walla Walla
vs Clackamas
Final
81 - 64

SW Oregon
at Spokane
Final
72 - 86

Clackamas
vs Peninsula
Final - OT
100 - 86

Walla Walla
vs Highline
2nd - 00:01
87 - 92

Lower Columbia
vs Linn-Benton
Final
69 - 64

Lane
vs Columbia Basin
Final
71 - 63

Centralia
at Edmonds
Final
92 - 80

Tacoma
vs Umpqua
Final
77 - 73

Whatcom
at Bellevue
Final
79 - 104

Spokane
vs Big Bend
Final - OT
67 - 65

Multnomah
at Mt Hood
Final
93 - 121

Willamette JV
at Linn-Benton
Final
56 - 108

S. Puget Sound
at Lane
Final
100 - 88
10
Clackamas
at Everett
5:00 PM

Treasure Valley
at Southern Idaho
6:00 PM
11
Fairchild AirForce
at North Idaho
5:30 PM

Green River
at Olympic
7:00 PM

Spokane Club
at North Idaho
7:30 PM
12
Lower Columbia
at Portland
7:30 PM
13
Portland
vs Edmonds
6:00 PM

Blue Mountain
at S. Puget Sound
8:00 PM
14
Whatcom
vs TBA
TBA

Big Bend
vs TBD
TBA

Pierce
vs Treasure Valley
3:00 PM

Mt Hood
vs Green River
4:00 PM

Wenatchee Valley
vs Pierce
4:00 PM

Portland
at S. Puget Sound
4:00 PM

Grays Harbor
at Olympic
5:00 PM

Tacoma
at Olympic
5:00 PM

Everett
vs Lane
5:00 PM

Shoreline
vs Grays Harbor
5:00 PM

Centralia
vs Spokane
5:00 PM

Spokane
at Skagit Valley
6:00 PM

Yakima Valley
vs Chemeketa
6:00 PM

Big Bend
vs Peninsula
6:00 PM

Clark
at Whatcom
6:00 PM

Tacoma
vs Everett
6:00 PM

Columbia Basin
vs Shoreline
6:00 PM

Edmonds
vs Blue Mountain
6:00 PM

Mt Hood
at Treasure Valley
7:00 PM

Wenatchee Valley
vs Linn-Benton
7:00 PM

Centralia
vs Columbia Basin
7:00 PM

Walla Walla
vs Clark
7:00 PM

Linn-Benton
at Bellevue
7:00 PM

Skagit Valley
at Umpqua
7:00 PM

Peninsula
at Chemeketa
7:00 PM

Clackamas Alumni
at Clackamas
7:00 PM

Edmonds
at Highline
8:00 PM

Portland
vs Lower Columbia
8:00 PM

SW Oregon
at Green River
8:00 PM

Lane
at Walla Walla
8:00 PM
15
Big Bend
vs TBD
TBA

Edmonds
vs Yakima Valley
12:00 PM

Blue Mountain
vs Portland
12:00 PM

Pierce
vs Whatcom
1:00 PM

Linn-Benton
vs Tacoma
2:00 PM

Chemeketa
at Highline
2:00 PM

Walla Walla
vs Grays Harbor
2:00 PM

Edmonds
at S. Puget Sound
2:00 PM

Spokane
at Umpqua
2:00 PM

Shoreline
vs SW Oregon
2:00 PM

Grays Harbor
at Mt Hood
3:00 PM

Treasure Valley
at SW Oregon
3:00 PM

Yakima Valley
at Chemeketa
3:00 PM

Everett
vs Columbia Basin
4:00 PM

Green River
vs Spokane
4:00 PM

Shoreline
vs Clark
4:00 PM

Wenatchee Valley
at Olympic
4:00 PM

Everett
vs Lane
4:00 PM

Columbia Basin
at Green River
4:00 PM

Centralia
vs Skagit Valley
4:00 PM

Pierce
vs Linn-Benton
4:00 PM

Olympic
at Treasure Valley
5:00 PM

Peninsula
vs Portland
5:00 PM

Mt Hood
at Skagit Valley
6:00 PM

Big Bend
at Whatcom
6:00 PM

Tacoma
at Walla Walla
6:00 PM

Wenatchee Valley
at Bellevue
6:00 PM

Big Bend
vs Lower Columbia
7:00 PM
16
Big Bend
at TBD
TBA

Olympic
at Mt Hood
11:00 AM

Mt Hood
vs Spokane
11:00 AM

Treasure Valley
vs Whatcom
11:00 AM

Centralia
vs Everett
12:00 PM

Portland
vs Big Bend
12:00 PM

Edmonds
vs Chemeketa
12:00 PM

Tacoma
vs Wenatchee Valley
12:00 PM

Highline
at Whatcom
12:00 PM

Linn-Benton
vs Wenatchee Valley
12:00 PM

Skagit Valley
vs Spokane
12:00 PM

SW Oregon
vs Columbia Basin
12:00 PM

Tacoma
vs Lane
12:00 PM

Grays Harbor
at Treasure Valley
1:00 PM

Green River
at Skagit Valley
1:00 PM

SW Oregon
vs Pierce
1:00 PM

Shoreline
vs Walla Walla
1:00 PM

Linn-Benton
at Olympic
2:00 PM

Yakima Valley
at Highline
2:00 PM

Lane
vs Columbia Basin
2:00 PM

Peninsula
vs Lower Columbia
2:00 PM

Shoreline
at Green River
2:00 PM

Everett
at Walla Walla
2:00 PM

Centralia
at Umpqua
2:00 PM

Pierce
at Bellevue
2:00 PM

Grays Harbor
vs Clark
3:00 PM

Lower Columbia
at Chemeketa
3:00 PM

S. Puget Sound
vs Bellevue
5:30 PM

Umpqua
at North Idaho
7:30 PM
17
Bellevue
vs Umpqua
3:30 PM

S. Puget Sound
at North Idaho
5:30 PM
18
S. Puget Sound
vs TBA
TBA

Bellevue
at North Idaho
1:00 PM

Southern Idaho
at Treasure Valley
4:30 PM

Portland
at Edmonds
5:00 PM

Southern Idaho
at Treasure Valley
6:30 PM

Douglas College (British Columbia)
at Whatcom
7:00 PM

Fairchild AFB
at Big Bend
7:30 PM
19
Centralia
at Olympic
7:00 PM
20
21
Green River
at Shoreline
2:00 PM

Shoreline
at Highline
6:00 PM

Blue Angels
at Edmonds
7:00 PM
22
23
24
25
26
27
Grays Harbor
vs Utah State Eastern
TBA

North Idaho
vs Centralia
1:00 PM

Yakima Valley
vs Highline
3:00 PM

Vancouver Island University
vs Bellevue
3:00 PM

Whatcom
vs Umpqua
5:00 PM

Portland
vs Lower Columbia
7:00 PM
28
Grays Harbor
vs Salt Lake Community College
TBA

Pierce
vs Lane
TBA

S. Puget Sound
at TBD
TBA

Lane
at Shasta
1:00 PM

S. Puget Sound
vs Bellevue
3:00 PM

Blue Mountain
vs Peninsula
4:00 PM

Linn-Benton
vs Walla Walla
4:00 PM

Big Bend
at Skagit Valley
5:00 PM

Tacoma
at Chemeketa
6:00 PM

Douglas College (British Columbia)
at Wenatchee Valley
6:00 PM

Peninsula
at Clackamas
6:00 PM

Everett
vs Spokane
7:00 PM

Pacific University (Forest Grove)
at Grays Harbor
7:00 PM
29
Grays Harbor
vs Southern Idaho
TBA

S. Puget Sound
at TBD
TBA

Lane
vs Tacoma
12:00 PM

Blue Mountain
vs Douglas College (British Columbia)
12:00 PM

S. Puget Sound
at Skagit Valley
12:00 PM

Peninsula
at Wenatchee Valley
2:00 PM

Bellevue
vs Spokane
2:00 PM

Skagit Valley
at Highline
2:00 PM

Lane
at College of the Siskiyous
2:30 PM

Linn-Benton
at Chemeketa
4:00 PM

Olympic
vs Big Bend
4:00 PM

Lower Columbia
at Umpqua
4:00 PM

Big Bend Alumni
at Big Bend
4:00 PM

Northwest Indian College
vs Everett
6:00 PM

Spokane
at Everett
6:00 PM

Columbia Basin
at Shoreline
7:00 PM
30
S. Puget Sound
at TBD
TBA

Big Bend
vs Bellevue
11:30 AM

Pierce
at Chemeketa
12:00 PM

Everett
vs S. Puget Sound
1:30 PM

Tacoma
vs Linn-Benton
2:00 PM

CFBC
at Skagit Valley
3:30 PM

Umpqua Basketball Club
at Umpqua
4:00 PM
31
1
2
SW Oregon
at Mt Hood
2:00 PM

SW Oregon
at Mt Hood
4:00 PM

Yakima Valley
at Treasure Valley
4:30 PM

North Idaho
at Big Bend
5:30 PM

Walla Walla
at Spokane
5:30 PM

Wenatchee Valley
at Columbia Basin
5:30 PM

SPSCC Alumni
at S. Puget Sound
6:00 PM

Yakima Valley
at Treasure Valley
6:30 PM

Green River
at Skagit Valley
7:00 PM

Whatcom
at Tacoma
7:00 PM

Wenatchee Valley
at Columbia Basin
7:30 PM

Walla Walla
at Spokane
7:30 PM

North Idaho
at Big Bend
7:30 PM
3
Clark
at Linn-Benton
5:30 PM

Clackamas
at Portland
5:30 PM

Chemeketa
at Lane
5:30 PM

Whatcom
at Centralia
6:00 PM

Peninsula
at Highline
6:00 PM

Elite Prep
at Bellevue
7:00 PM

Olympic
at Pierce
7:00 PM

Chemeketa
at Lane
7:30 PM

Clark
at Linn-Benton
7:30 PM

Clackamas
at Portland
7:30 PM
4
Skagit Valley
at Grays Harbor
4:00 PM

Highline
at Olympic
5:00 PM
5
Multnomah
at Lower Columbia
1:00 PM

Yakima Valley
at Walla Walla
2:00 PM

Columbia Basin
at Blue Mountain
2:00 PM

Linn-Benton
at Portland
2:00 PM

Umpqua
at Mt Hood
2:00 PM

Tacoma
at Everett
2:00 PM

Highline
at Whatcom
2:00 PM

Treasure Valley
at North Idaho
2:00 PM

SW Oregon
at Clackamas
2:00 PM

Lane
at Clark
2:00 PM

Big Bend
at Spokane
2:00 PM

Everett
at Centralia
4:00 PM

Lane
at Clark
4:00 PM

Big Bend
at Spokane
4:00 PM

SW Oregon
at Clackamas
4:00 PM

Yakima Valley
at Walla Walla
4:00 PM

Linn-Benton
at Portland
4:00 PM

Treasure Valley
at North Idaho
4:00 PM

Columbia Basin
at Blue Mountain
4:00 PM

Umpqua
at Mt Hood
4:00 PM

Shoreline
at Tacoma
4:00 PM

S. Puget Sound
at Olympic
4:00 PM

Highline
at Bellevue
4:00 PM

Edmonds
at Pierce
5:00 PM