10 minutes per game
Rk  
1 D Oliveri Whatcom 16 14 27.4 8.1 11.3 19.4 4.8 0.2 2.8 3.3 0.9 1.0 2.3
2 M Jespersen Everett 15 15 26.8 5.4 13.0 18.4 4.6 0.1 1.9 2.6 0.7 1.7 1.6
3 S Hector Lower Columbia 17 1 17.4 5.4 13.0 18.4 3.5 0.0 1.2 3.4 0.4 0.5 1.6
4 J Campbell Whatcom 13 8 11.2 6.0 11.2 17.3 8.5 0.0 0.8 3.6 0.2 0.3 1.6
5 A Anderson North Idaho 16 11 20.4 5.3 12.0 17.2 3.9 0.0 1.8 3.2 0.6 2.1 1.5
6 B Ford Lower Columbia 15 - 18.5 3.9 13.2 17.1 3.6 0.0 2.4 2.9 0.8 0.9 2.4
7 T Faustka S. Puget Sound 19 5 21.2 6.7 9.3 16.0 5.5 0.2 1.8 2.1 0.9 1.7 0.7
8 C Dennis Olympic 17 16 26.2 4.7 10.5 15.2 4.3 0.2 2.2 1.9 1.2 0.6 1.9
9 J Sievers Treasure Valley 15 14 16.4 6.8 8.0 14.8 7.8 0.7 0.7 2.4 0.3 1.5 0.8
10 L Johnson Clark 10 - 12.8 6.6 8.1 14.7 6.3 0.0 2.8 0.6 4.5 0.0 0.3
11 J Arroyo Yakima Valley 13 - 11.2 4.7 9.9 14.6 9.9 0.3 0.0 2.2 0.0 2.5 0.0
12 J Sealey Grays Harbor 2 - 11.0 0.0 14.5 14.5 0.0 0.0 0.0 0.0 - 0.0 0.0
13 C Benzel Umpqua 18 1 19.0 2.3 12.2 14.5 3.4 0.0 1.8 2.0 0.9 1.5 1.4
14 C Walker Bellevue 14 10 29.1 4.3 10.1 14.4 3.3 0.1 2.5 2.1 1.2 1.0 0.7
15 J Albright Walla Walla 12 12 29.5 3.1 10.6 13.7 4.3 0.1 3.5 2.4 1.5 1.4 2.3
16 J Hill SW Oregon 14 1 14.4 4.2 9.4 13.5 2.8 0.0 1.8 1.6 1.1 1.8 0.8
17 C Mathis Lane 15 15 23.9 4.8 8.7 13.5 5.8 0.3 0.4 1.9 0.2 1.2 3.1
18 K Mortensen Umpqua 18 17 16.3 3.9 9.4 13.3 3.9 0.1 1.9 2.0 0.9 2.2 1.5
19 S Pineda Columbia Basin 17 1 15.3 4.5 8.8 13.2 2.2 0.0 1.7 1.8 0.9 2.3 0.6
20 C Russell Chemeketa 14 13 17.7 5.8 7.3 13.1 4.2 0.0 2.6 2.4 1.1 0.2 1.5
21 B Gray Chemeketa 15 1 21.9 3.0 9.8 12.8 2.1 0.0 4.8 2.8 1.7 1.5 1.5
22 M Nchekwube Clackamas 17 1 14.9 4.1 8.7 12.8 6.9 0.2 1.3 3.5 0.4 0.6 2.2
23 D Cox Green River 19 12 12.3 3.9 8.8 12.7 4.6 0.2 1.4 2.9 0.5 0.9 2.7
24 M Sampson Grays Harbor 4 1 16.0 3.8 8.8 12.5 6.3 0.6 0.6 0.6 1.0 3.8 0.0
25 M Moore Peninsula 18 10 21.0 4.5 7.8 12.4 4.9 0.1 0.8 1.4 0.6 1.2 0.2
26 N Hopkins Wenatchee Valley 16 9 22.1 3.5 8.8 12.4 3.9 0.0 1.7 1.9 0.9 1.6 1.2
27 K Baker Green River 19 19 32.8 2.2 10.1 12.3 3.5 0.2 1.7 3.7 0.5 1.2 1.2
28 N Wolff Linn-Benton 14 14 18.8 4.1 8.2 12.3 6.7 0.5 2.6 4.1 0.6 0.9 0.9
29 D Kerson Pierce 18 18 31.1 4.7 7.6 12.3 2.9 0.1 1.3 2.5 0.5 1.3 0.5
30 D Young Walla Walla 16 2 12.3 4.1 8.1 12.2 4.7 0.0 3.0 1.6 1.9 0.8 2.6
31 J Greene North Idaho 18 18 11.7 4.9 7.2 12.1 10.0 0.2 0.4 2.5 0.2 1.1 1.3
32 M Gilson Centralia 18 17 28.4 3.6 8.4 12.0 3.2 0.1 2.3 2.3 1.0 0.9 2.0
33 D Grogan Blue Mountain 14 13 28.1 5.2 6.8 12.0 4.8 0.3 2.2 3.2 0.7 0.9 0.3
34 R Ford Clackamas 17 17 35.0 2.1 9.8 11.9 3.0 0.2 9.9 4.3 2.3 3.8 0.6
35 J Morrill-Keeler Umpqua 18 17 21.4 2.9 8.8 11.7 4.5 0.1 2.3 2.0 1.2 1.5 2.6
36 D Renne Chemeketa 15 10 23.1 2.0 9.7 11.7 2.8 0.0 2.5 2.2 1.2 2.1 1.5
37 Z Ruffin Grays Harbor 18 16 25.3 2.7 8.8 11.5 3.4 0.3 3.2 3.9 0.8 1.0 0.8
38 E Weary Jr Edmonds 18 3 16.5 3.8 7.7 11.4 4.7 0.0 2.3 2.7 0.8 1.8 0.3
39 J Carlson North Idaho 18 2 13.6 3.9 7.5 11.4 7.5 0.0 0.5 2.6 0.2 1.6 2.8
40 T Tinnin Shoreline 17 6 17.5 3.9 7.5 11.4 5.6 0.0 0.8 1.7 0.5 1.1 1.1
41 E Brandt Linn-Benton 16 5 20.4 3.2 8.2 11.4 3.1 0.0 2.1 2.9 0.7 1.7 0.6
42 S Kirk Edmonds 16 15 26.4 3.7 7.6 11.3 2.4 0.1 3.6 3.3 1.1 1.9 0.1
43 G Kingman Tacoma 17 16 30.7 2.9 8.2 11.1 2.9 0.0 2.8 2.9 0.9 1.0 1.1
44 C Mims Green River 19 2 11.9 4.6 6.4 11.0 5.1 0.2 1.4 2.8 0.5 1.6 0.9
45 H Sipe S. Puget Sound 19 18 30.8 2.9 7.9 10.9 2.6 0.0 2.3 3.5 0.7 2.6 0.3
46 R Evans North Idaho 18 18 27.3 2.0 8.8 10.8 2.2 0.0 6.9 2.0 3.5 3.4 0.2
47 I Reason Whatcom 16 1 13.9 3.4 7.4 10.8 4.1 0.0 3.2 2.3 1.4 0.5 1.1
48 B Martin Everett 6 3 23.5 1.4 9.4 10.8 4.5 0.3 2.0 2.3 0.9 1.7 0.0
48 D Stewart Lower Columbia 18 18 15.7 4.5 6.2 10.8 5.1 0.0 1.7 3.0 0.6 0.6 1.4
50 T Lane Whatcom 5 5 32.0 2.8 8.0 10.8 2.5 0.0 2.0 1.3 1.6 2.0 1.0