Composite Calendar

November 2017
Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
USU Eastern
at Treasure Valley
Final
78 - 90

Northwest College
at North Idaho
Final
80 - 87

Olympic
at Highline
Final
94 - 74

S. Puget Sound
at Whatcom
Final
95 - 86

Willamette JV
at SW Oregon
Final
73 - 111

Chemeketa
at Snow College
Final
58 - 96

Linn-Benton
at Tacoma
Final
95 - 92

Umpqua
at University of Concordia Club
Final
104 - 82

Columbia Basin
vs College of Southern Idaho
Final
86 - 128

Gonzaga Club
at Walla Walla
Final
79 - 90

Multnomah JV
at Clackamas
Final
42 - 116

Mt Hood
at Everett
Final - OT
98 - 102

Skagit Valley
at Portland
Final
56 - 83
18
Northwest College
at North Idaho
Final
61 - 71

University of Oregon Club
at Umpqua
Final
81 - 92

Lane
at Multnomah JV
Final
100 - 75

Blue Mountain
at Lower Columbia
Final
39 - 54

USAF-Base
at Walla Walla
Final
64 - 94

Green River
at Wenatchee Valley
Final
59 - 98

Highline
at Shoreline
Final
80 - 71

Mt Hood
at Peninsula
Final - OT
87 - 89

Columbia Basin
vs Utah State University East
Final
73 - 121

Big Bend Alumni
at Big Bend
Final
78 - 100

Edmonds
at Grays Harbor
Final
93 - 67

S. Puget Sound
at Everett
Final
76 - 75

Skagit Valley
at Chemeketa
Final
59 - 105

Faith Christian Basketball Club
at Clackamas
Final
130 - 124

Treasure Valley
at College of Southern Idaho
Final
88 - 106

Snow College
at Portland
Final - OT
76 - 84
19
SW Oregon
at Pacific University JV
Final
88 - 77
20
Willamette JV
at Lane
Final
66 - 85
21
Clark
at Grays Harbor
Final
80 - 69

Multnomah University JV
at Linn-Benton
Final
88 - 147

Green River
at Whatcom
Final
93 - 117

Tacoma
at Everett
Final
75 - 85

Alumni
at Chemeketa
Final
93 - 112

EDCC Alumni
at Edmonds
Final
98 - 128
22
23
24
Arizona Western
vs Treasure Valley
TBA

Olympic
at Centralia
1:00 PM

Wenatchee Valley
vs Bellevue
2:00 PM

Mt Hood
at Spokane
3:00 PM

Linn-Benton
vs Green River
4:00 PM

Big Bend
vs Portland
6:00 PM

SW Oregon
vs Everett
6:00 PM

Columbia Basin
vs Whatcom
6:00 PM

Grays Harbor
vs Peninsula
6:00 PM

Yakima Valley
at Lower Columbia
8:00 PM

Northwest Indian College
at Skagit Valley
8:00 PM

Clackamas
vs Pierce
8:00 PM
25
Elite Prep
vs Treasure Valley
TBA

Everett
vs TBA
TBA

Columbia Basin
vs TBD
TBA

Big Bend
vs Peninsula
5:00 PM

Grays Harbor
at Skagit Valley
7:00 PM
26
Everett
vs TBA
TBA

TBD
vs Columbia Basin
TBA

Big Bend
at Skagit Valley
2:00 PM

Grays Harbor
vs Northwest Indian College
2:00 PM
27
SLCC
at Treasure Valley
5:00 PM

Wilamette J.V.
at Chemeketa
7:00 PM
28
Olympic
at Tacoma
7:00 PM

Multnomah JV
at Clark
7:00 PM
29
Linn-Benton
at Pacific University JV
6:00 PM

Shoreline
at Green River
7:00 PM

Multnomah J.V.
at Chemeketa
7:00 PM

Lane
at New Hope
7:00 PM

Clark
at Pierce
8:00 PM
30
Seattle Mountaineers
at Highline
7:00 PM
1
Big Bend
vs Okanagan College
3:30 PM

Columbia Basin
vs Blue Mountain
4:00 PM

Shasta College
vs SW Oregon
5:00 PM

Yakima Valley
vs Whatcom
5:30 PM

Olympic
at S. Puget Sound
6:00 PM

Chemeketa
vs Bellevue
6:00 PM

Pierce
at Shoreline
6:00 PM

Fairchild Air Force Base
at Wenatchee Valley
6:00 PM

Portland
at Spokane
7:30 PM

Umpqua
at Lower Columbia
8:00 PM

Walla Walla
vs Mt Hood
8:00 PM
2
Bellevue
vs Umpqua
12:00 PM

Chemeketa
at Lower Columbia
2:00 PM

Columbia Basin
vs Mt Hood
2:00 PM

Okanagan College
vs Yakima Valley
2:00 PM

SW Oregon
at College of the Redwoods
2:00 PM

Big Bend
vs Portland
4:00 PM

Fairchild Air Force Base
at Wenatchee Valley
4:00 PM

Grays Harbor Alumni
at Grays Harbor
4:00 PM

Tacoma
vs Skagit Valley
5:00 PM

Highline
at Everett
5:00 PM

Blue Mountain
at Walla Walla
6:00 PM

S. Puget Sound
at Shoreline
6:00 PM

Whatcom
at Spokane
6:00 PM

North Idaho
vs Edmonds
7:00 PM

Green River
at Peninsula
7:00 PM