Composite Calendar

December 2017
Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
26
Umpqua
at Clackamas
2:00 PM
27
28
Linn-Benton
at Lower Columbia
6:00 PM
29
Shoreline
at Green River
5:00 PM

Highline
at Everett
6:00 PM

Douglas College
at Whatcom
6:00 PM
30
Lower Columbia
at Clark
6:00 PM

Multnomah JV
at Wenatchee Valley
6:00 PM
1
Columbia Basin
vs Walla Walla Select
2:00 PM

Everett
at Clark
5:00 PM

Blue Mountain
at Linn-Benton
6:00 PM

Big Bend
at Olympic
6:00 PM

Walla Walla
vs Mt Hood
6:00 PM

Simpson University JV
at Yakima Valley
6:00 PM

Centralia
at Peninsula
7:00 PM
2
Lower Columbia Alumni
at Lower Columbia
12:00 PM

Walla Walla Select
vs Mt Hood
12:00 PM

Blue Mountain
at Portland
2:00 PM

North West Indian College
at Wenatchee Valley
2:00 PM

Centralia
vs Yakima Valley
3:00 PM

Green River
at Multnomah Univ
3:00 PM

Big Bend
at Shoreline
3:00 PM

Walla Walla
vs Columbia Basin
4:00 PM

Columbia Bible College
at Whatcom
6:00 PM
3
Yakima Valley
at Peninsula
1:00 PM

Green River
at Portland
2:00 PM

Pacific JV
at Clackamas
3:00 PM

Everett
at S. Puget Sound
4:00 PM
4
5
Treasure Valley
at College of Southern Idaho
4:30 PM

George Fox JV
at S. Puget Sound
6:00 PM
6
Multnomah University JV
at Blue Mountain
5:00 PM

Peninsula
at Highline
5:00 PM
7
Clark
at Centralia
7:00 PM
8
Peninsula
vs Wenatchee Valley
2:00 PM

Quest College
at Whatcom
6:00 PM

Edmonds
at Blue Mountain
7:30 PM

Green River
at Everett
8:00 PM
9
tba
vs Green River
TBA

tba
at Everett
TBA

Grays Harbor
at Portland
2:00 PM

Edmonds
at Mt Hood
2:00 PM

YVC Alumni
at Yakima Valley
2:00 PM

S. Puget Sound
at Whatcom
3:00 PM

Tacoma
vs Olympic
5:00 PM

Blue Mountain
at Centralia
7:00 PM
10
tba
at Everett
TBA

Tacoma
vs Blue Mountain
12:00 PM

Olympic
at Centralia
2:00 PM

Edmonds
at Clark
3:00 PM
11
Whatcom
at Langara
6:00 PM
12
Whatcom
at Quest College
2:00 PM

Shoreline
at S. Puget Sound
7:00 PM
13
14
Bellevue
vs Green River
6:00 PM

Multnomah University JV
at Big Bend
7:00 PM

Lane
at Blue Mountain
8:00 PM
15
tba
vs Clark
TBA

Green River
vs Lane
12:00 PM

Bellevue
at Blue Mountain
2:00 PM

Peninsula
vs Mt Hood
5:00 PM

Wenatchee Valley
vs S. Puget Sound
5:30 PM

Olympic
at Grays Harbor
6:00 PM

Big Bend CC Alumni
at Big Bend
7:00 PM

Pierce
at Everett
7:00 PM

Walla Walla
at Centralia
7:00 PM

Skagit Valley
at Umpqua
7:30 PM
16
Yakima Valley
at Everett
TBA

tba
vs Clark
TBA

Lane
vs Bellevue
10:00 AM

Green River
at Blue Mountain
12:00 PM

Skagit Valley
vs S. Puget Sound
2:00 PM

Linn-Benton
at Grays Harbor
2:00 PM

Langara College
at Big Bend
3:00 PM

Wenatchee Valley
at Umpqua
4:00 PM

Mt Hood
vs Walla Walla
4:00 PM

Centralia
vs Peninsula
6:00 PM
17
S. Puget Sound
at Umpqua
12:00 PM

Peninsula
vs Walla Walla
12:00 PM

Grays Harbor
at Spokane
2:00 PM

Mt Hood
at Centralia
2:00 PM

Wenatchee Valley
vs Skagit Valley
2:00 PM

Clark
at Everett
3:00 PM
18
19
College of Southern Idaho
at Treasure Valley
4:30 PM
20
21
22
23
24
25
26
27
USU-Eastern
at Treasure Valley
TBA

S. Puget Sound
vs TBD
TBA
28
CNCC
at Treasure Valley
TBA

Grays Harbor
vs tba
TBA

S. Puget Sound
vs TBD
TBA

Portland
at Centralia
1:00 PM

Umpqua
at Yakima Valley
3:00 PM

Highline
at North Idaho
5:00 PM

Clark
at Peninsula
5:00 PM

Shoreline
at Lower Columbia
7:00 PM

Douglas College
at Wenatchee Valley
7:00 PM
29
Grays Harbor
vs tba
TBA

SLCC
at Treasure Valley
TBA

S. Puget Sound
vs TBD
TBA

Clark
at Wenatchee Valley
2:00 PM
30
Grays Harbor
vs Skagit Valley
TBA

George Fox Univ
at Green River
2:00 PM
31
1
2
3
Centralia
at Bellevue
TBA

Mt Hood
at SW Oregon
2:00 PM

Blue Mountain
at Treasure Valley
5:00 PM

Green River
at Edmonds
5:00 PM

Clark
at Linn-Benton
5:30 PM

Clackamas
at Portland
5:30 PM

Spokane
at Walla Walla
6:00 PM

Wenatchee Valley
at Big Bend
6:00 PM

Yakima Valley
at Columbia Basin
6:00 PM

Everett
at Tacoma
6:00 PM

Pacific University JV
at Umpqua
7:30 PM
4
5
Lower Columbia
at Peninsula
6:00 PM

Grays Harbor
at Olympic
6:00 PM
6
Umpqua
at Mt Hood
2:00 PM

Olympic
at Green River
2:00 PM

Big Bend
at Blue Mountain
2:00 PM

SW Oregon
at Clackamas
2:00 PM

Pierce
at Edmonds
2:00 PM

Treasure Valley
at Spokane
2:00 PM

Columbia Basin
at Wenatchee Valley
2:00 PM

Linn-Benton
at Portland
2:00 PM

Lane
at Clark
2:00 PM

North Idaho
at Yakima Valley
2:00 PM

Whatcom
at Highline
2:00 PM

S. Puget Sound
at Peninsula
5:00 PM