Composite Calendar

January 2019
Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
30
Walla Walla
vs S. Puget Sound
Final
81 - 89

Centralia
vs Yakima Valley
Final
82 - 85

Edmonds
vs Clackamas
Final
75 - 83

Roseburg Basketball Club
at Umpqua
Final
82 - 85
31
1
2
SW Oregon
at Mt Hood
Final
88 - 93

Yakima Valley
at Treasure Valley
Final
94 - 107

Green River
at Skagit Valley
Final
73 - 71

Whatcom
at Tacoma
Final
81 - 76

Wenatchee Valley
at Columbia Basin
Final
77 - 81

Walla Walla
at Spokane
Final
72 - 80

North Idaho
at Big Bend
Final
101 - 65
3
Whatcom
at Centralia
Final
93 - 95

Peninsula
at Highline
Final
75 - 87

Elite Prep
at Bellevue
Final
74 - 87

Olympic
at Pierce
Final
67 - 75

Chemeketa
at Lane
Final
93 - 81

Clark
at Linn-Benton
Final
51 - 70

Clackamas
at Portland
Final
96 - 73
4
5
Multnomah
at Lower Columbia
Final
57 - 117

Edmonds
at Pierce
Final
61 - 66

Everett
at Centralia
Final
70 - 98

Lane
at Clark
Final
94 - 87

Big Bend
at Spokane
Final
87 - 100

SW Oregon
at Clackamas
Final
79 - 114

Yakima Valley
at Walla Walla
Final
89 - 100

Linn-Benton
at Portland
Final
107 - 73

Treasure Valley
at North Idaho
Final
77 - 123

Columbia Basin
at Blue Mountain
Final
72 - 73

Umpqua
at Mt Hood
Final
77 - 73

Shoreline
at Tacoma
Final
84 - 62

S. Puget Sound
at Olympic
Final
74 - 68

Highline
at Bellevue
Final
84 - 90
6
Grays Harbor
at Pacific University (Forest Grove)
Final
99 - 69
7
8
9
Blue Mountain
at Treasure Valley
Final
83 - 109

Bellevue
at Peninsula
Final
72 - 76

Everett
at Skagit Valley
Final
84 - 64

Olympic
at Whatcom
Final
80 - 92

Lane
at SW Oregon
Final
106 - 100

Linn-Benton
at Umpqua
Final
77 - 80

Edmonds
at Shoreline
Final
100 - 79

Portland
at Clark
Final
71 - 81

Walla Walla
at Wenatchee Valley
Final
84 - 62

Mt Hood
at Chemeketa
Final
71 - 83

Big Bend
at Columbia Basin
Final
93 - 67

Spokane
at Yakima Valley
Final
87 - 77

Green River
at Lower Columbia
Final
75 - 74

Grays Harbor
at Centralia
Final
80 - 101

Pierce
at Tacoma
Final
78 - 69

Highline
at S. Puget Sound
Final
74 - 80
10
11
12
Tacoma
at Highline
Final - OT
78 - 87

Shoreline
at Olympic
Final
99 - 90

Spokane
at Treasure Valley
Final
75 - 85

Peninsula
at Edmonds
Final
46 - 77

S. Puget Sound
at Green River
Final
68 - 71

Yakima Valley
at Big Bend
Final
93 - 108

SW Oregon
at Chemeketa
Final
95 - 98

Walla Walla
at North Idaho
Final
76 - 101

Mt Hood
at Linn-Benton
Final
75 - 86

Wenatchee Valley
at Blue Mountain
Final
97 - 107

Clackamas
at Umpqua
Final
60 - 89

Portland
at Lane
Final
99 - 111

Whatcom
at Everett
Final
75 - 80

Skagit Valley
at Bellevue
Final
62 - 66

Grays Harbor
at Pierce
Final
69 - 94

Centralia
at Lower Columbia
Final
66 - 49
13
Multnomah JV
at Clark
Final
66 - 120
14
15
16
Skagit Valley
at Peninsula
Final
60 - 67

Bellevue
at Whatcom
Final
85 - 93

Olympic
at Edmonds
Final
86 - 93

Umpqua
at SW Oregon
Final
96 - 83

Linn-Benton
at Clackamas
Final
78 - 71

Everett
at Shoreline
Final
88 - 76

Clark
at Mt Hood
Final
76 - 74

Treasure Valley
at Walla Walla
Final
73 - 92

North Idaho
at Wenatchee Valley
Final
110 - 85

Blue Mountain
vs Yakima Valley
Final
83 - 91

Chemeketa
at Portland
Final
73 - 81

Spokane
at Columbia Basin
Final
96 - 74

Green River
at Tacoma
Final
72 - 57

Lower Columbia
at Pierce
Final
67 - 61

S. Puget Sound
at Centralia
Final
90 - 74

Highline
at Grays Harbor
Final
80 - 60
17
18
19
Pierce
at S. Puget Sound
Final
59 - 92

Big Bend
at Treasure Valley
Final
91 - 97

Peninsula
at Olympic
Final
77 - 63

Highline
at Green River
Final
52 - 73

Portland
at SW Oregon
Final
87 - 92

Wenatchee Valley
at Spokane
Final
86 - 95

Umpqua
at Clark
Final
76 - 67

Lower Columbia
at Grays Harbor
Final
77 - 69

North Idaho
at Blue Mountain
Final
137 - 69

Clackamas
at Chemeketa
Final
79 - 92

Columbia Basin
vs Yakima Valley
Final
101 - 105

Mt Hood
at Lane
Final
74 - 95

Edmonds
at Everett
Final
76 - 92

Shoreline
at Bellevue
Final
80 - 93

Tacoma
at Centralia
Final
55 - 97

Whatcom
at Skagit Valley
Final
84 - 94
20
21
Walla Walla
at Big Bend
4:00 PM

Spokane
at Blue Mountain
4:00 PM

Wenatchee Valley
at Yakima Valley
4:00 PM

Columbia Basin
at North Idaho
4:00 PM
22
23
Pierce
at Highline
5:00 PM

Whatcom
at Peninsula
7:00 PM

Everett
at Olympic
7:00 PM

Bellevue
at Edmonds
7:00 PM

Lane
at Linn-Benton
7:30 PM

Skagit Valley
at Shoreline
7:30 PM

Clark
at Clackamas
7:30 PM

Treasure Valley
at Columbia Basin
7:30 PM

Blue Mountain
at Walla Walla
7:30 PM

Chemeketa
at Umpqua
7:30 PM

Portland
at Mt Hood
7:30 PM

Big Bend
at Wenatchee Valley
7:30 PM

North Idaho
at Spokane
7:30 PM

Centralia
at Green River
8:00 PM

S. Puget Sound
at Lower Columbia
8:00 PM

Grays Harbor
at Tacoma
8:00 PM
24
25
26
Lower Columbia
at Highline
2:00 PM

Wenatchee Valley
at Treasure Valley
3:00 PM

Blue Mountain
at Big Bend
4:00 PM

SW Oregon
at Clark
4:00 PM

Walla Walla
at Columbia Basin
4:00 PM

Chemeketa
at Linn-Benton
4:00 PM

Umpqua
at Portland
4:00 PM

Skagit Valley
at Edmonds
4:00 PM

Clackamas
at Lane
4:00 PM

Yakima Valley
at North Idaho
4:00 PM

S. Puget Sound
at Tacoma
4:00 PM

Green River
at Grays Harbor
4:00 PM

Peninsula
at Everett
6:00 PM

Olympic
at Bellevue
6:00 PM

Shoreline
at Whatcom
6:00 PM

Centralia
at Pierce
7:00 PM
27
28
29
30
Shoreline
at Peninsula
7:00 PM

Everett
at Bellevue
7:00 PM

Olympic
at Skagit Valley
7:00 PM

Edmonds
at Whatcom
7:00 PM

Linn-Benton
at SW Oregon
7:30 PM

Clark
at Chemeketa
7:30 PM

Treasure Valley
at Blue Mountain
7:30 PM

Wenatchee Valley
at Walla Walla
7:30 PM

Lane
at Umpqua
7:30 PM

Mt Hood
at Clackamas
7:30 PM

Columbia Basin
at Big Bend
7:30 PM

Yakima Valley
at Spokane
7:30 PM

Pierce
at Green River
8:00 PM

Tacoma
at Lower Columbia
8:00 PM

Highline
at Centralia
8:00 PM

Grays Harbor
at S. Puget Sound
8:00 PM
31
1
2
North Idaho
at Treasure Valley
3:00 PM

Spokane
at Big Bend
4:00 PM

Mt Hood
at SW Oregon
4:00 PM

Walla Walla
at Yakima Valley
4:00 PM

Linn-Benton
at Clark
4:00 PM

Portland
at Clackamas
4:00 PM

Lane
at Chemeketa
4:00 PM

Blue Mountain
at Columbia Basin
4:00 PM