10 minutes per game
Rk  
1 D Powell Umpqua 16 1 17.3 8.1 11.6 19.7 6.1 0.1 2.5 3.2 0.8 1.6 2.6
2 S Ajayi Highline 14 14 28.3 7.8 11.7 19.5 4.7 0.1 0.9 2.7 0.3 2.5 3.2
3 R Watson Mt Hood 15 15 26.4 7.3 11.2 18.5 3.1 0.0 0.5 3.0 0.2 1.1 3.9
4 K Mock Clackamas 16 15 34.2 5.4 11.9 17.3 2.6 0.1 3.7 2.6 1.5 1.6 4.7
5 A Thrower Grays Harbor 14 14 31.8 6.7 10.2 16.9 2.9 0.0 5.9 3.0 2.0 3.6 0.5
6 J Stotler Umpqua 16 16 29.9 3.0 12.5 15.5 2.4 0.1 6.8 3.3 2.0 1.8 5.4
7 S Carrier Lane 16 2 16.8 7.6 7.4 15.0 6.1 0.1 3.7 3.6 1.0 2.5 0.3
8 U Chibuogwu Everett 10 9 25.5 3.9 11.0 14.9 4.5 0.0 4.7 4.9 1.0 2.2 3.8
9 E Vreugdenhil Whatcom 12 12 32.9 5.6 8.3 13.9 3.8 0.3 1.7 2.6 0.7 1.2 4.8
10 J Clark Peninsula 13 13 29.6 4.2 9.6 13.7 3.9 0.3 1.9 4.6 0.4 2.2 0.0
11 I Elwood Centralia 14 2 13.5 4.9 8.7 13.6 4.9 0.0 1.1 4.0 0.3 0.8 1.3
12 N Gordon Olympic 12 - 11.9 4.2 9.3 13.5 5.1 0.0 1.1 2.0 0.6 1.1 0.3
13 S Hovde North Idaho 16 16 29.7 7.7 5.7 13.4 4.3 0.0 1.3 1.0 1.3 3.1 1.0
14 R Duran Tacoma 13 2 12.5 5.2 8.1 13.3 5.2 0.0 0.5 3.7 0.1 0.0 0.5
15 L Fonua SW Oregon 13 8 16.9 3.6 9.6 13.3 6.0 0.4 1.1 2.2 0.5 0.9 0.0
16 H Garrity Big Bend 16 16 33.2 4.1 9.0 13.2 2.3 0.1 1.7 2.8 0.6 1.9 0.4
17 B Akoto Bellevue 12 12 33.3 3.7 9.3 13.0 3.2 0.1 1.5 3.3 0.5 1.7 1.9
18 M Akoto Bellevue 12 12 32.8 4.0 8.8 12.8 3.4 0.0 3.5 2.3 1.5 1.2 0.8
19 B Bronson Linn-Benton 14 14 23.9 5.1 7.5 12.7 5.0 0.1 1.1 1.8 0.6 1.2 0.4
20 N Wheeler Lower Columbia 15 - 18.4 3.9 8.7 12.6 2.7 0.0 2.9 3.6 0.8 1.0 1.9
21 R Sande Whatcom 12 2 17.7 4.9 7.6 12.5 4.7 0.0 2.1 4.5 0.5 1.7 0.6
22 K Wells Linn-Benton 13 12 25.1 5.0 7.4 12.4 3.4 0.0 0.9 2.2 0.4 0.7 0.0
23 L Ioane Olympic 12 12 33.1 4.0 8.2 12.2 1.7 0.0 1.6 2.9 0.6 1.8 0.8
24 S Hall Lane 16 16 23.2 4.6 7.6 12.2 4.5 0.1 3.1 4.1 0.8 2.3 3.0
25 A Gambill Chemeketa 13 6 15.5 5.0 7.1 12.1 7.3 0.0 1.0 3.0 0.3 0.8 3.0
26 L Dowdell Everett 1 - 13.5 3.0 8.9 11.9 5.9 0.0 8.9 0.0 - 8.9 8.9
27 K Smith Centralia 8 8 29.0 4.0 7.7 11.7 3.3 0.0 2.2 3.8 0.6 1.5 1.7
28 J Skidmore Walla Walla 16 16 35.1 2.9 8.8 11.7 1.1 0.0 5.6 2.7 2.1 1.4 0.1
29 B Thames Umpqua 16 16 31.3 3.5 7.9 11.4 1.3 0.0 3.4 3.8 0.9 1.4 0.2
30 K Jackson Everett 12 1 11.5 3.5 7.9 11.3 3.2 0.0 2.0 3.2 0.6 0.3 0.3
31 T Abbott Lower Columbia 15 15 22.2 5.7 5.7 11.3 3.5 0.1 0.8 4.7 0.2 1.9 0.4
32 H Niles Lower Columbia 15 15 25.7 2.5 8.8 11.3 3.1 0.0 1.7 2.8 0.6 1.1 4.1
33 S Ramirez Columbia Basin 16 15 27.4 4.4 6.8 11.1 3.2 0.1 2.0 2.8 0.7 2.1 0.1
34 L Creighton Wenatchee Valley 16 - 13.3 4.7 6.4 11.1 3.6 0.0 0.9 2.4 0.4 2.1 0.8
35 S Gilchrist Treasure Valley 16 10 23.2 3.0 8.1 11.1 5.1 0.1 1.7 1.7 1.0 1.3 1.8
36 A Jones-Smith Skagit Valley 10 10 29.6 5.9 5.1 11.1 5.1 0.3 2.2 3.2 0.7 2.4 0.9
37 A Burgess Wenatchee Valley 16 16 30.2 4.7 6.3 11.0 3.1 0.0 1.4 2.7 0.5 1.4 0.7
38 K Kruger Yakima Valley 15 8 20.8 4.1 6.9 11.0 3.1 0.0 1.0 1.2 0.9 0.8 2.7
39 H Harn S. Puget Sound 14 14 32.0 4.3 6.7 11.0 3.7 0.0 1.9 2.2 0.8 1.3 0.0
40 M Jones Umpqua 16 15 19.1 3.9 6.9 10.8 3.7 0.0 3.1 1.8 1.7 0.8 1.6
41 C Farber Portland 16 16 31.2 3.9 7.0 10.8 2.0 0.0 1.4 1.9 0.8 0.9 0.9
42 S Teubner Clark 12 9 32.2 2.9 7.7 10.6 3.9 0.2 4.6 2.7 1.7 2.2 0.3
43 M Slater Blue Mountain 13 11 19.5 4.1 6.5 10.6 5.5 0.2 1.3 5.2 0.2 0.6 1.3
44 S Taggart Everett 12 7 24.5 4.3 6.1 10.5 3.0 0.0 2.2 1.8 1.2 1.1 2.6
45 T Turner Walla Walla 15 8 19.4 2.6 7.8 10.5 3.6 0.0 1.5 2.3 0.6 1.0 0.1
46 H Carlson Edmonds 12 7 22.0 3.9 6.4 10.3 4.8 0.0 0.9 2.9 0.3 2.6 0.2
47 E Fernandez Portland 13 13 32.5 4.6 5.6 10.2 3.3 0.0 1.3 3.4 0.4 1.2 0.2
48 A Alvarado Tacoma 14 14 28.9 4.7 5.4 10.2 4.8 0.1 1.9 3.1 0.6 1.6 1.5
49 C Daugherty Lower Columbia 15 14 29.1 2.3 7.9 10.2 3.0 0.0 9.2 4.4 2.1 2.7 0.9
50 J Parker Mt Hood 14 12 21.5 3.1 7.0 10.1 3.1 0.0 3.2 4.9 0.6 2.4 0.3