Composite Calendar

November 2017
Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Lower Columbia
at Okanogan Canada
Final
96 - 63

Northwest College
at North Idaho
Final - OT
64 - 67

Bellevue
at SW Oregon
Final
75 - 67

Grays Harbor
at Walla Walla
Final
66 - 87

Linn-Benton
at Wenatchee Valley
Final
51 - 72

Blue Mountain
at Valley All-Stars
Final
83 - 65

Portland
at S. Puget Sound
Final
37 - 49

Mt Hood
at Everett
Final
71 - 74

Shoreline
at Centralia
Final
21 - 90

Columbia Basin
vs Lady Elite
Final
69 - 90

Pierce
vs Pacific JV
Final
64 - 55

Eastern Washington University Club
at Big Bend
Final
36 - 72

Northwest Indian College
at Whatcom
Final
74 - 73

Olympic
at Highline
Final
59 - 65

Treasure Valley
at Lane
Final
76 - 85

Chemeketa
at Yakima Valley
Final
74 - 79
18
SW Oregon
at North Idaho
Final
85 - 109

Grays Harbor
at Blue Mountain
Final
84 - 74

Clark
at S. Puget Sound
Final - OT
78 - 84

Pacific University JV
at Linn-Benton
Final
46 - 76

Chemeketa
vs Columbia Basin
Final
61 - 62

Multnomah Univ
at Green River
Final
35 - 59

Treasure Valley
at Pierce
Final
85 - 58

Centralia
at Clackamas
Final
64 - 75

Walla Walla
at Valley All-Stars
Final
87 - 48

Wenatchee Valley
at Lane
Final
56 - 73

Lower Columbia
at Bellevue
Final
61 - 69

Lady Elite
at Yakima Valley
Final
77 - 44

Edmonds
at Big Bend
Final
44 - 95
19
Linn-Benton
at Treasure Valley
Final
72 - 85

Grays Harbor
at Columbia Basin
Final
92 - 75

SW Oregon
at Lower Columbia
Final
84 - 92

Pacific JV
at Wenatchee Valley
Final
56 - 74

Valley All-Stars
at Yakima Valley
Final
56 - 91

Simpson University JV
at Umpqua
Final
41 - 114

Bellevue
at North Idaho
Final
77 - 90

Pierce
at Lane
Final
67 - 107

Walla Walla
at Lady Elite
Final
76 - 88
20
21
Evergreen State College
at Clark
Final
85 - 37

Green River
at Whatcom
Final
52 - 77

Northwest Indian College
at Edmonds
Final
36 - 51
22
23
24
Grays Harbor
at Multnomah JV
TBA

SW Oregon
at Clackamas
1:00 PM

Olympic
vs Umpqua
3:00 PM

Mt Hood
vs Pierce
5:00 PM
25
Grays Harbor
at Pacific JV
TBA

Umpqua
vs SW Oregon
12:00 PM

Shoreline
at Portland
2:00 PM

Olympic
vs Pierce
2:00 PM

S. Puget Sound
at Edmonds
3:00 PM

Mt Hood
at Clackamas
4:00 PM
26
SW Oregon
vs Pierce
10:00 AM

Olympic
vs Mt Hood
12:00 PM

Umpqua
at Clackamas
2:00 PM
27
28
Linn-Benton
at Lower Columbia
6:00 PM

Lane
at Multnomah JV
6:00 PM
29
Shoreline
at Green River
5:00 PM

Highline
at Everett
6:00 PM

Douglas College
at Whatcom
6:00 PM

Portland
at Pierce
6:00 PM
30
Lower Columbia
at Clark
6:00 PM

Multnomah JV
at Wenatchee Valley
6:00 PM
1
Chemeketa
vs Salt Lake
12:30 PM

Columbia Basin
vs Walla Walla Select
2:00 PM

Highline
vs Umpqua
5:00 PM

Blue Mountain
at Linn-Benton
6:00 PM

Big Bend
at Olympic
6:00 PM

Walla Walla
vs Mt Hood
6:00 PM

Simpson University JV
at Yakima Valley
6:00 PM

Centralia
at Peninsula
7:00 PM

North Idaho
at Bellevue
7:00 PM
2
Lower Columbia Alumni
at Lower Columbia
12:00 PM

Walla Walla Select
vs Mt Hood
12:00 PM

Blue Mountain
at Portland
2:00 PM

North West Indian College
at Wenatchee Valley
2:00 PM

Everett
at Clark
2:00 PM

Centralia
vs Yakima Valley
3:00 PM

Green River
at Multnomah Univ
3:00 PM

Big Bend
at Shoreline
3:00 PM

North Idaho
vs Highline
3:00 PM

Walla Walla
vs Columbia Basin
4:00 PM

Chemeketa
at College of Southern Idaho
4:30 PM

Umpqua
at Bellevue
5:00 PM

Columbia Bible College
at Whatcom
6:00 PM