Composite Calendar

December 2017
Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
26
Skagit Valley
at Los Angeles Harbor
Final
58 - 65

SW Oregon
at Pierce
Final
71 - 63

Olympic
at Mt Hood
Final
49 - 72

Umpqua
at Clackamas
Final
72 - 67
27
28
Linn-Benton
at Lower Columbia
Final
54 - 70
29
Shoreline
at Green River
Final
10 - 113

Highline
at Everett
Final
64 - 83

Portland
at Pierce
Final
46 - 44

Pacific University JV
at S. Puget Sound
Final
44 - 69

Douglas College
at Whatcom
Final
81 - 71
30
Lower Columbia
at Clark
Final
89 - 48

Gonzaga Club
vs Spokane
Final
53 - 57
1
Salt Lake CC
vs Chemeketa
Final
114 - 58

Walla Walla Select
at Columbia Basin
Final - OT
68 - 73

Highline
vs Umpqua
Final
34 - 83

Blue Mountain
at Linn-Benton
Final
63 - 71

Big Bend
at Olympic
Final
86 - 44

Mt Hood
at Walla Walla
Final
45 - 69

Simpson University JV
at Yakima Valley
Final
44 - 78

Centralia
at Peninsula
Final
52 - 44

North Idaho
at Bellevue
Final
73 - 77

North West Indian College
at Wenatchee Valley
Final
42 - 64
2
Mt Hood
at Walla Walla Select
Final
49 - 79

Blue Mountain
at Portland
Final
49 - 50

North West Indian College
at Wenatchee Valley
Final
59 - 66

Everett
at Clark
Final
91 - 77

Yakima Valley
at Centralia
Final
66 - 54

Big Bend
at Shoreline
Final
114 - 8

North Idaho
vs Highline
Final
91 - 67

Green River
at Linn-Benton
Final
65 - 74

Lower Columbia Alumni
at Lower Columbia
Final
65 - 78

Walla Walla
at Columbia Basin
Final
63 - 52

Chemeketa
at College of Southern Idaho
Final
48 - 102

Umpqua
at Bellevue
Final
87 - 79

Columbia Bible College
at Whatcom
Final
58 - 67
3
Umpqua
vs North Idaho
Final
85 - 80

Yakima Valley
at Peninsula
Final
68 - 57

Highline
at Bellevue
Final
66 - 74

Green River
at Portland
Final
80 - 43

Pacific JV
at Clackamas
Final
49 - 92

Everett
at S. Puget Sound
Final
65 - 53
4
5
Treasure Valley
at College of Southern Idaho
Final
58 - 108

Pacific JV
at Lane
Final
60 - 92

Fairchild Airforce Base
at Spokane
Final
31 - 69
6
Peninsula
at Highline
Final
51 - 53
7
Clark
at Centralia
Final
50 - 79
8
Peninsula
at Wenatchee Valley
Final
63 - 64

Lower Columbia
vs Spokane
Final
60 - 70

Clackamas
at Columbia Basin
Final
70 - 56

Skagit Valley
at SW Oregon
Final
67 - 49

Chemeketa
at Utah State Eastern
Final
56 - 94

Quest College
at Whatcom
Final
61 - 71

Walla Walla
at Lane
Final
80 - 61

Big Bend
at Linn-Benton
Final
85 - 71

Edmonds
at Blue Mountain
Final
52 - 84

Green River
at Everett
Final
60 - 79

Bellevue
at Pierce
Final
76 - 52
9
Snow Community College
vs Chemeketa
Final
62 - 55

Peninsula
at Columbia Basin
Final
33 - 51

Grays Harbor
at Portland
Final
85 - 66

Edmonds
at Mt Hood
Final
42 - 83

Lower Columbia
vs SW Oregon
Final
85 - 75

Lane
at Pierce
Final
102 - 53

ALUMNI
at Yakima Valley
Final
79 - 71

S. Puget Sound
at Whatcom
Final
56 - 66

Linn-Benton
at Green River
Final
81 - 60

Wenatchee Valley
at Clackamas
Final
56 - 64

Centralia Alumni
vs Olympic
Final
67 - 69

Spokane
at Skagit Valley
Final
69 - 55

Walla Walla
at Bellevue
Final
70 - 69

Blue Mountain
at Centralia
Final
44 - 74

Big Bend
at Everett
Final
86 - 91
10
Columbia Basin
at Lane
Final
82 - 78

Lower Columbia
at Linn-Benton
Final
86 - 71

Olympic
vs Blue Mountain
Final
69 - 57

Wenatchee Valley
at Bellevue
Final
58 - 49

Skagit Valley
at Big Bend
Final
58 - 78

Clackamas
at Walla Walla
Final
49 - 57

Edmonds
at Clark
Final
75 - 63

Spokane
at Everett
Final
62 - 76
11
Whatcom
at Langara
Final
63 - 50

Whatcom
at Quest College
Final
80 - 96
12
Shoreline
at S. Puget Sound
Cancelled
13
14
Bellevue
vs Green River
6:00 PM

Fairchild AFB
at Big Bend
7:00 PM

Lane
at Blue Mountain
8:00 PM
15
Green River
vs Lane
12:00 PM

Bellevue
at Blue Mountain
2:00 PM

Tacoma
vs Chemeketa
4:00 PM

Lower Columbia
at Clackamas
4:00 PM

Edmonds
at Treasure Valley
5:00 PM

Yakima Valley
vs Clark
5:00 PM

Peninsula
vs Mt Hood
5:00 PM

Columbia Basin
vs Highline
5:00 PM

Skagit Valley
vs S. Puget Sound
5:30 PM

Olympic
at Grays Harbor
6:00 PM

Langara College
at Big Bend
7:00 PM

Pierce
at Everett
7:00 PM

Walla Walla
at Centralia
7:00 PM

SW Oregon
vs Shoreline All-Stars
7:00 PM

Wenatchee Valley
at Umpqua
7:30 PM
16
Lane
vs Bellevue
10:00 AM

Green River
at Blue Mountain
12:00 PM

Chemeketa
vs Edmonds
1:00 PM

Columbia Basin
at Shoreline All-Stars
1:00 PM

Linn-Benton
at Grays Harbor
2:00 PM

Treasure Valley
vs Tacoma
3:00 PM

Portland
at Big Bend
3:00 PM

SW Oregon
vs Highline
3:00 PM

Mt Hood
vs Walla Walla
4:00 PM

North Idaho
at Clackamas
4:00 PM

Pierce
vs Clark
5:00 PM

S. Puget Sound
vs Wenatchee Valley
5:30 PM

Centralia
vs Peninsula
6:00 PM

Yakima Valley
at Everett
7:00 PM

Skagit Valley
vs Umpqua
7:30 PM
17
Edmonds
vs Tacoma
11:00 AM

Peninsula
vs Walla Walla
12:00 PM

Columbia Basin
vs SW Oregon
12:00 PM

Skagit Valley
vs Wenatchee Valley
12:00 PM

Chemeketa
at Treasure Valley
1:00 PM

Yakima Valley
vs Pierce
1:00 PM

S. Puget Sound
at Umpqua
2:00 PM

Grays Harbor
at Spokane
2:00 PM

Mt Hood
at Centralia
2:00 PM

Whatcom
at Clackamas
2:00 PM

Highline
at Shoreline All-Stars
2:00 PM

Clark
at Everett
3:00 PM
18
19
College of Southern Idaho
at Treasure Valley
4:30 PM
20
21
22
23
24
25
26
27
USU-Eastern
at Treasure Valley
TBA
28
CNCC
at Treasure Valley
TBA

Portland
at Centralia
1:00 PM

Bellevue
vs S. Puget Sound
1:00 PM

Edmonds
vs Grays Harbor
3:00 PM

Umpqua
vs Yakima Valley
3:00 PM

Highline
vs North Idaho
5:00 PM

Clark
vs Peninsula
5:00 PM

Big Bend
at Skagit Valley
5:00 PM

Douglas College
at Wenatchee Valley
7:00 PM

Everett
vs Spokane
7:00 PM

Delena Dragons
at Lower Columbia
8:00 PM
29
SLCC
at Treasure Valley
TBA

Big Bend
vs Edmonds
12:00 PM

Clark
at Wenatchee Valley
2:00 PM

S. Puget Sound
vs Everett
2:00 PM

Spokane
vs Bellevue
4:00 PM

Walla Walla
vs Lane
4:00 PM

Grays Harbor
at Skagit Valley
6:00 PM

Columbia Basin
at Chemeketa
6:00 PM

Vancouver Island Univ.
at Green River
7:00 PM
30
Spokane
vs Edmonds
9:00 AM

Bellevue
vs Big Bend
11:00 AM

Walla Walla
at Chemeketa
11:00 AM

Everett
vs Grays Harbor
1:00 PM

Columbia Basin
vs Lane
1:00 PM

S. Puget Sound
at Skagit Valley
3:00 PM

Blue Mountain
at Pacific University JV
4:00 PM
31
1
2
Pacific University JV
at Umpqua
7:30 PM
3
Mt Hood
at SW Oregon
2:00 PM

Blue Mountain
at Treasure Valley
5:00 PM

Clark
at Linn-Benton
5:30 PM

Clackamas
at Portland
5:30 PM

Chemeketa
at Lane
5:30 PM

Green River
at Edmonds
6:00 PM

Spokane
at Walla Walla
6:00 PM

Wenatchee Valley
at Big Bend
6:00 PM

Yakima Valley
at Columbia Basin
6:00 PM

Everett
at Tacoma
6:00 PM
4
Highline
at Skagit Valley
4:00 PM
5
Lower Columbia
at Peninsula
4:00 PM

Grays Harbor
at Olympic
6:00 PM

Skagit Valley
at NWIC
7:30 PM
6
Centralia
at Bellevue
TBA

Umpqua
at Mt Hood
2:00 PM

Olympic
at Green River
2:00 PM

Big Bend
at Blue Mountain
2:00 PM

SW Oregon
at Clackamas
2:00 PM

Pierce
at Edmonds
2:00 PM

Treasure Valley
at Spokane
2:00 PM

Columbia Basin
at Wenatchee Valley
2:00 PM

Linn-Benton
at Portland
2:00 PM

Lane
at Clark
2:00 PM

North Idaho
at Yakima Valley
2:00 PM

Whatcom
at Highline
2:00 PM

NWIC
at Skagit Valley
4:00 PM

S. Puget Sound
at Peninsula
5:00 PM