Composite Calendar

January 2018
Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
31
1
2
3
Mt Hood
at SW Oregon
Final
72 - 64

Blue Mountain
at Treasure Valley
Final
47 - 84

Clark
at Linn-Benton
Final
42 - 67

Clackamas
at Portland
Final
71 - 49

Chemeketa
at Lane
Final
63 - 91

Wenatchee Valley
at Big Bend
Final
81 - 78

Spokane
at Walla Walla
Final - OT
68 - 72

Yakima Valley
at Columbia Basin
Final
72 - 87

Everett
at Tacoma
Final
77 - 57

Green River
at Edmonds
Final
57 - 46
4
Highline
at Skagit Valley
Final
78 - 60
5
Lower Columbia
at Peninsula
Final
76 - 67

Grays Harbor
at Olympic
Final
78 - 68

Skagit Valley
at Northwest Indian College
Final
64 - 61

Douglas College
at Whatcom
Final
64 - 63
6
Umpqua
at Mt Hood
Final
84 - 62

Olympic
at Green River
Cancelled

Big Bend
at Blue Mountain
Final
79 - 54

SW Oregon
at Clackamas
Final
58 - 87

Pierce
at Edmonds
Final
71 - 67

Treasure Valley
at Spokane
Final
68 - 65

Columbia Basin
at Wenatchee Valley
Final
80 - 60

Linn-Benton
at Portland
Final
48 - 59

Lane
at Clark
Final
98 - 41

North Idaho
at Yakima Valley
Final
84 - 63

Whatcom
at Highline
Final
62 - 70

NWIC
at Skagit Valley
Final
35 - 66

S. Puget Sound
at Peninsula
Final
44 - 58

Centralia
at Bellevue
Final
52 - 73
7
8
9
10
Olympic
at Skagit Valley
Final
57 - 64

Edmonds
at Bellevue
Final
41 - 65

Whatcom
at Everett
Final
72 - 87

Clackamas
at Pacific JV
Final
92 - 38

Lane
at SW Oregon
Final
82 - 68

Linn-Benton
at Umpqua
Final
48 - 110

Portland
at Clark
Final
78 - 68

Mt Hood
at Chemeketa
Final
69 - 61

Centralia
at Grays Harbor
Final
58 - 59

Walla Walla
at Wenatchee Valley
Final
63 - 53

S. Puget Sound
at Highline
Final
43 - 69

Big Bend
at Spokane
Final
61 - 69

Yakima Valley
at Blue Mountain
Final
70 - 57

Columbia Basin
at North Idaho
Final
76 - 61

Tacoma
at Pierce
Final
60 - 64
11
12
13
Green River
at S. Puget Sound
Final
44 - 62

North Idaho
at Treasure Valley
Final
69 - 74

Chemeketa
at Linn-Benton
Final
68 - 83

Edmonds
at Olympic
Final
49 - 51

Pierce
at Grays Harbor
Final
81 - 90

Clackamas
at Lane
Final
72 - 66

Blue Mountain
at Columbia Basin
Final
44 - 71

Spokane
at Yakima Valley
Final
50 - 60

Umpqua
at Portland
Final
94 - 52

Highline
at Tacoma
Final
67 - 72

Walla Walla
at Big Bend
Final
91 - 62

Everett
at Peninsula
Final
88 - 55

Lower Columbia
at Centralia
Final
74 - 47

Bellevue
at Skagit Valley
Final
75 - 56
14
15
North Idaho
at Big Bend
Final
78 - 79

Yakima Valley
at Walla Walla
Final
83 - 93

Wenatchee Valley
at Blue Mountain
Final
72 - 55

Treasure Valley
at Columbia Basin
Final
61 - 66
16
17
Big Bend
at Treasure Valley
Final
78 - 62

Peninsula
at Olympic
Final
42 - 50

Bellevue
at Everett
Final
79 - 87

Skagit Valley
at Whatcom
Final
71 - 56

Northwest Indian College
at Edmonds
Final
65 - 61

Clark
at Mt Hood
Final
72 - 70

SW Oregon
at Umpqua
Final
63 - 93

Linn-Benton
at Clackamas
Final
59 - 85

Portland
at Chemeketa
Final
61 - 71

Centralia
at S. Puget Sound
Final
55 - 48

Walla Walla
at North Idaho
Final
101 - 89

Pierce
at Lower Columbia
Final
40 - 89

Tacoma
at Green River
Final
50 - 46

Grays Harbor
at Highline
Final
76 - 70

Columbia Basin
at Spokane
Final
64 - 48

Wenatchee Valley
at Yakima Valley
Final
73 - 87
18
19
20
Green River
at Highline
Final
34 - 46

Spokane
at North Idaho
Final
62 - 75

Blue Mountain
at Walla Walla
Final
40 - 83

Olympic
at Whatcom
Final
67 - 53

Big Bend
at Columbia Basin
Final
55 - 91

Portland
at SW Oregon
Final
62 - 63

Treasure Valley
at Wenatchee Valley
Final
48 - 69

Clackamas
at Chemeketa
Final
77 - 66

Umpqua
at Clark
Final
78 - 41

Mt Hood
at Lane
Final
52 - 74

Centralia
at Tacoma
Final
59 - 62

Edmonds
at Everett
Final
50 - 81

Peninsula
at Bellevue
Final
42 - 57

Northwest Indian College
at Skagit Valley
Final
63 - 83

S. Puget Sound
at Pierce
Final
40 - 55

Grays Harbor
at Lower Columbia
Final
87 - 84
21
22
23
24
Walla Walla
at Treasure Valley
5:00 PM

Everett
at Olympic
5:00 PM

Whatcom
at Edmonds
5:00 PM

Skagit Valley
at Peninsula
5:00 PM

Lane
at Linn-Benton
5:30 PM

Clark
at Clackamas
5:30 PM

Chemeketa
at Umpqua
5:30 PM

Mt Hood
at Portland
5:30 PM

Yakima Valley
at Big Bend
6:00 PM

Tacoma
at Grays Harbor
6:00 PM

Lower Columbia
at S. Puget Sound
6:00 PM

Green River
at Centralia
6:00 PM

Spokane
at Blue Mountain
6:00 PM

North Idaho
at Wenatchee Valley
6:00 PM

Highline
at Pierce
6:00 PM
25
26
27
Tacoma
at S. Puget Sound
1:00 PM

Columbia Basin
at Walla Walla
2:00 PM

Linn-Benton
at Mt Hood
2:00 PM

Grays Harbor
at Green River
2:00 PM

SW Oregon
at Chemeketa
2:00 PM

Peninsula
at Edmonds
2:00 PM

Treasure Valley
at Yakima Valley
2:00 PM

Umpqua
at Clackamas
2:00 PM

Portland
at Lane
2:00 PM

Wenatchee Valley
at Spokane
2:00 PM

Skagit Valley
at Everett
4:00 PM

Whatcom
at Bellevue
4:00 PM

Highline
at Lower Columbia
5:00 PM

Pierce
at Centralia
5:00 PM

Blue Mountain
at North Idaho
6:00 PM
28
29
Lower Columbia
at Green River
6:00 PM
30
31
Peninsula
at Whatcom
2:00 PM

Skagit Valley
at Edmonds
5:00 PM

Bellevue
at Olympic
5:00 PM

SW Oregon
at Linn-Benton
5:30 PM

Clackamas
at Mt Hood
5:30 PM

Lane
at Umpqua
5:30 PM

Chemeketa
at Clark
5:30 PM

Walla Walla
at Spokane
6:00 PM

S. Puget Sound
at Grays Harbor
6:00 PM

Lower Columbia
at Tacoma
6:00 PM

Green River
at Pierce
6:00 PM

Centralia
at Highline
6:00 PM

Big Bend
at Wenatchee Valley
6:00 PM

Treasure Valley
at Blue Mountain
6:00 PM

Columbia Basin
at Yakima Valley
6:00 PM
1
2
3
Spokane
at Treasure Valley
1:00 PM

Blue Mountain
at Big Bend
2:00 PM

Portland Community College
at Linn-Benton
2:00 PM

Clackamas
at SW Oregon
2:00 PM

Wenatchee Valley
at Columbia Basin
2:00 PM

Mt Hood
at Umpqua
2:00 PM

Clark
at Lane
2:00 PM

Yakima Valley
at North Idaho
2:00 PM

Portland
at Linn-Benton
2:00 PM