Composite Calendar

August 2017
Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
North Idaho
at Lewis and Clark State College
12:00 PM
13
14
15
16
17
18
19
Alumni
at Lower Columbia
Final
0 - 1
20
21
22
23
South Puget Sound
at Pacific University
TBA
24
25
Walla Walla
at Mt. Hood
10:00 AM

Columbia Basin
at Lower Columbia
1:00 PM

Yakima Valley
at Mt. Hood
1:00 PM

Walla Walla
at Clackamas
2:00 PM

Blue Mountain
at Lane
4:00 PM
26
Linn-Benton
vs North Idaho
TBA

Bellevue
vs North Idaho
TBA

Lower Columbia
vs North Idaho
TBA

Lane
vs Green River
9:00 AM

Clark
vs Lower Columbia
9:00 AM

Everett
vs Southwestern Oregon
9:00 AM

Pierce
vs Umpqua
9:00 AM

Olympic
vs Clackamas
9:00 AM

Mt. Hood
vs South Puget Sound
9:00 AM

Everett
vs Green River
10:15 AM

Centralia
vs Big Bend
10:15 AM

Tacoma
vs Edmonds
10:15 AM

Pierce
vs Skagit Valley
10:15 AM

Olympic
vs South Puget Sound
10:15 AM

Mt. Hood
vs Yakima Valley
11:30 AM

Clark
vs North Idaho
11:30 AM

Southwestern Oregon
vs Centralia
11:30 AM

Tacoma
vs Chemeketa
11:30 AM

Clackamas
vs Grays Harbor
11:30 AM

Treasure Valley
vs Lane
11:30 AM

Blue Mountain
vs Umpqua
11:30 AM

Everett
vs Centralia
12:45 PM

Highline
vs Bellevue
12:45 PM

Wenatchee Valley
vs Big Bend
12:45 PM

Columbia Basin
vs Whatcom
12:45 PM

Tacoma
vs Skagit Valley
12:45 PM

Edmonds
vs Spokane
12:45 PM

Walla Walla
vs Shoreline
12:45 PM

Green River
vs Treasure Valley
2:00 PM

Wenatchee Valley
vs Southwestern Oregon
2:00 PM

Blue Mountain
vs Pierce
2:00 PM

Walla Walla
vs Linn-Benton
2:00 PM

South Puget Sound
vs Yakima Valley
2:00 PM

Olympic
vs Yakima Valley
3:15 PM

Big Bend
vs Lane
3:15 PM

Edmonds
vs Umpqua
3:15 PM

Clark
vs Shoreline
3:15 PM

Everett
vs Treasure Valley
3:15 PM

Green River
vs Big Bend
4:30 PM

Centralia
vs Wenatchee Valley
4:30 PM

Walla Walla
vs Highline
4:30 PM

Columbia Basin
vs Grays Harbor
4:30 PM

Spokane
vs Tacoma
4:30 PM

Edmonds
vs Pierce
4:30 PM

South Puget Sound
vs Whatcom
4:30 PM

Treasure Valley
vs Southwestern Oregon
5:45 PM

Columbia Basin
vs Mt. Hood
5:45 PM

Clark
vs Walla Walla
5:45 PM

Yakima Valley
vs Clackamas
5:45 PM

Lane
vs Wenatchee Valley
5:45 PM

Umpqua
vs Spokane
5:45 PM

Highline
vs Linn-Benton
11:30 PM
27
Shoreline
vs North Idaho
TBA

Yakima Valley
vs Whatcom
9:00 AM

Treasure Valley
vs Big Bend
9:00 AM

Columbia Basin
vs Olympic
9:00 AM

Blue Mountain
vs Edmonds
9:00 AM

Everett
vs Wenatchee Valley
9:00 AM

Walla Walla
vs Bellevue
9:00 AM

Green River
vs Southwestern Oregon
10:00 AM

Centralia
vs Lane
10:00 AM

Clark
vs Highline
10:00 AM

Umpqua
vs Tacoma
10:00 AM

Chemeketa
vs Pierce
10:00 AM

South Puget Sound
vs Clackamas
10:00 AM

Big Bend
vs Southwestern Oregon
11:00 AM

Edmonds
vs Chemeketa
11:00 AM

Clark
vs Bellevue
11:00 AM

Everett
vs Lane
11:00 AM

Whatcom
vs Clackamas
11:00 AM

Umpqua
vs Skagit Valley
11:00 AM

Yakima Valley
vs Grays Harbor
1:00 PM

Tacoma
vs Blue Mountain
1:00 PM

Highline
vs North Idaho
1:00 PM

Treasure Valley
vs Centralia
1:00 PM

Columbia Basin
vs South Puget Sound
1:00 PM

Spokane
vs Pierce
1:00 PM

Walla Walla
vs Lower Columbia
1:00 PM

Green River
vs Wenatchee Valley
1:00 PM
28
29
Edmonds
at Lower Columbia
2:00 PM

Edmonds
vs Linn-Benton
4:30 PM

Blue Mountain
at Walla Walla University
6:00 PM

Grays Harbor
at Bellevue
7:00 PM

Linn-Benton
at Lower Columbia
7:00 PM
30
Olympic
at Lower Columbia
2:00 PM

Clackamas
at South Puget Sound
4:00 PM

Walla Walla
at Bellevue
4:00 PM

Clark
vs Olympic
4:00 PM

Shoreline
vs Linn-Benton
4:00 PM

College of Southern Idaho
at Blue Mountain
6:00 PM

Olympic
vs Clark
7:00 PM

Linn-Benton
at Bellevue
7:00 PM

Clark
at Lower Columbia
7:00 PM

Walla Walla
vs Shoreline
7:00 PM
31
Walla Walla
at Olympic
10:00 AM

Clark
vs Walla Walla
12:00 PM

Umpqua
at Centralia
2:30 PM

Clackamas
at Tacoma
4:00 PM

Green River
at Edmonds
5:00 PM

Lower Columbia
at Chemeketa
6:00 PM
1
Highline Tournament
vs North Idaho
TBA

Yakima Valley
vs Highline
12:00 PM

Everett
at South Puget Sound
1:00 PM

Whatcom
at Green River
1:00 PM

Pierce
vs Umpqua
1:30 PM

Whatcom
at Green River
3:00 PM

Mt. Hood
vs Highline
3:00 PM

Clark
vs Everett
4:00 PM

Yakima Valley
vs Skagit Valley
4:30 PM

Grays Harbor
vs Umpqua
4:30 PM

Clark
at South Puget Sound
7:00 PM
2
Highline Tournament
vs North Idaho
TBA

Highline Tournament
vs Centralia
TBA

Yakima Valley
vs Mt. Hood
TBA

Skagit Valley
vs Highline
11:30 AM

Umpqua
vs North Idaho
11:30 AM

Linfield College JV
at Lane
5:00 PM