Composite Calendar

October 2017
Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
1
2
3
4
Yakima Valley
at Treasure Valley
Final
3 - 1

Columbia Basin
at Big Bend
Final
3 - 0

Spokane
at North Idaho
Final
0 - 3

Blue Mountain
at Walla Walla
Final
0 - 3

SW Oregon
at Umpqua
Final
0 - 3

Chemeketa
at Clackamas
Final
3 - 0

Mt. Hood
at Clark
Final
0 - 3

Lane
at Linn-Benton
Final
0 - 3

Grays Harbor
at Green River
Final
3 - 0

Whatcom
at Olympic
Final
3 - 0

Edmonds
at Everett
Final
3 - 0

Shoreline
at Bellevue
Final
1 - 3

Lower Columbia
at Highline
Final
2 - 3

Centralia
at Tacoma
Final
3 - 0

S. Puget Sound
at Pierce
Final
1 - 3
5
6
North Idaho
at Columbia Basin
Final
3 - 1

Big Bend
at Wenatchee Valley
Final
0 - 3

Walla Walla
at Yakima Valley
Final
3 - 0

Spokane
at Blue Mountain
Final
3 - 0

Linn-Benton
at Clackamas
Final
3 - 0

Lane
at Chemeketa
Final
0 - 3

Pierce
at Lower Columbia
Final
2 - 3

Centralia
at Green River
Final
3 - 2

Skagit Valley
at Edmonds
Final
0 - 3

Tacoma
at S. Puget Sound
Final
0 - 3

Grays Harbor
at Highline
Final
3 - 2

Olympic
at Shoreline
Final
0 - 3

Everett
at Bellevue
Final
0 - 3
7
Spokane
at Treasure Valley
Final
3 - 1

Wenatchee Valley
at North Idaho
Final
0 - 3

Yakima Valley
at Big Bend
Final
3 - 0
8
9
10
Clark
at Pacific University
Final
0 - 3

Lane
at Linfield College JV
Final
3 - 1
11
Walla Walla
at Treasure Valley
Final
3 - 0

North Idaho
at Big Bend
Final
3 - 1

Yakima Valley
at Columbia Basin
Final
1 - 3

Wenatchee Valley
at Blue Mountain
Final
2 - 3

Highline
at Pierce
Final
0 - 3

Green River
at Lower Columbia
Final
0 - 3

Olympic
at Skagit Valley
Final
2 - 3

Bellevue
at Edmonds
Final
3 - 0

Tacoma
at Grays Harbor
Cancelled

S. Puget Sound
at Centralia
Final
0 - 3

Shoreline
at Whatcom
Final
2 - 3
12
13
Walla Walla
at Columbia Basin
Final
1 - 3

North Idaho
at Blue Mountain
Final
3 - 2

Clackamas
at Lane
Final
3 - 1

SW Oregon
at Mt. Hood
Final
0 - 3

Umpqua
at Clark
Final
0 - 3

Chemeketa
at Linn-Benton
Final
3 - 0

Bellevue
at Whatcom
Final
3 - 1

Grays Harbor
at S. Puget Sound
Final
3 - 0

Olympic
at Everett
Final
3 - 0

Pierce
at Tacoma
Final
3 - 0

Lower Columbia
at Centralia
Final
0 - 3

Highline
at Green River
Final
3 - 0

Skagit Valley
at Shoreline
Final
2 - 3
14
SW Oregon
at Clark
Final
0 - 3

Umpqua
at Mt. Hood
Final
1 - 3

Big Bend
at Treasure Valley
Final
0 - 3

North Idaho
at Yakima Valley
Final
3 - 0

Walla Walla
at Wenatchee Valley
Final
3 - 0

Spokane
at Columbia Basin
Final
0 - 3
15
16
17
18
Big Bend
at Blue Mountain
6:00 PM

Walla Walla
at Spokane
6:00 PM

Wenatchee Valley
at Yakima Valley
6:00 PM

S. Puget Sound
at Highline
7:00 PM

Lane
at New Hope Christian
7:00 PM

Green River
at Pierce
7:00 PM

Shoreline
at Edmonds
7:00 PM

Skagit Valley
at Bellevue
7:00 PM

Centralia
at Grays Harbor
7:00 PM

Tacoma
at Lower Columbia
7:00 PM

Everett
at Whatcom
7:00 PM
19
Lane
at Pacific University JV
6:00 PM
20
Everett
vs TBA
TBA
21
SW Oregon
vs Green River
9:00 AM

Olympic
vs Pierce
9:00 AM

North Idaho
vs Treasure Valley
9:00 AM

Clackamas
vs Everett
9:00 AM

Yakima Valley
vs Lower Columbia
10:00 AM

Centralia
vs Lane
10:30 AM

Highline
vs Big Bend
10:30 AM

Wenatchee Valley
vs Bellevue
11:30 AM

Umpqua
vs Columbia Basin
11:30 AM

S. Puget Sound
at TBD
11:30 AM

North Idaho
vs Lane
12:00 PM

Clackamas
vs Big Bend
12:00 PM

Highline
vs Everett
1:30 PM

Centralia
vs Treasure Valley
1:30 PM

Olympic
vs Wenatchee Valley
2:00 PM

SW Oregon
vs Bellevue
2:00 PM

Yakima Valley
vs Chemeketa
2:30 PM

Everett
vs Big Bend
3:00 PM

Treasure Valley
vs Lane
3:00 PM

Pierce
vs Columbia Basin
3:30 PM

Green River
vs Umpqua
3:30 PM

Whatcom
vs Yakima Valley
4:00 PM

North Idaho
vs Centralia
4:30 PM

Clackamas
vs Highline
4:30 PM

Green River
vs Columbia Basin
5:00 PM

Bellevue
vs Pierce
5:00 PM

Wenatchee Valley
vs SW Oregon
6:30 PM

Umpqua
vs Olympic
6:30 PM
22
Treasure Valley
vs Crossover Tournament
TBA

North Idaho
vs Crossover Tournament
TBA

Centralia
vs Big Bend
TBA

S. Puget Sound
at TBD
TBA

TBA
vs Yakima Valley
8:00 AM

Wenatchee Valley
vs Pierce
9:00 AM

Umpqua
vs Bellevue
9:00 AM

Columbia Basin
vs SW Oregon
10:30 AM

Olympic
vs Green River
10:30 AM

Wenatchee Valley
vs Green River
12:00 PM

Columbia Basin
vs Bellevue
12:00 PM

SW Oregon
vs Olympic
1:30 PM

Umpqua
vs Pierce
1:30 PM
23
24
College of Southern Idaho
at Treasure Valley
6:00 PM
25
Whatcom
at Skagit Valley
7:00 AM

Big Bend
at Walla Walla
6:00 PM

Wenatchee Valley
at Spokane
6:00 PM

Yakima Valley
at Blue Mountain
6:00 PM

Clark
at Lane
6:30 PM

Mt. Hood
at Linn-Benton
6:30 PM

SW Oregon
at New Hope Christian College
6:30 PM

Lower Columbia
at S. Puget Sound
7:00 PM

Edmonds
at Olympic
7:00 PM

Pierce
at Grays Harbor
7:00 PM

Green River
at Tacoma
7:00 PM

Highline
at Centralia
7:00 PM

Shoreline
at Everett
7:00 PM
26
27
Blue Mountain
at Treasure Valley
6:00 PM

Columbia Basin
at Wenatchee Valley
6:00 PM

North Idaho
at Walla Walla
6:00 PM

Spokane
at Big Bend
6:00 PM

SW Oregon
at Clackamas
6:30 PM

Lane
at Mt. Hood
6:30 PM

Umpqua
at Chemeketa
6:30 PM

Linn-Benton
at Clark
6:30 PM

S. Puget Sound
at Green River
7:00 PM

Olympic
at Bellevue
7:00 PM

Whatcom
at Edmonds
7:00 PM

Tacoma
at Highline
7:00 PM

Grays Harbor
at Lower Columbia
7:00 PM

Centralia
at Pierce
7:00 PM

Everett
at Skagit Valley
7:00 PM
28
Umpqua
at Clackamas
1:00 PM

SW Oregon
at Chemeketa
1:00 PM

North Idaho
at Treasure Valley
2:00 PM

Blue Mountain
at College of Southern Idaho
5:00 PM
29
30
31
1
Big Bend
at Columbia Basin
6:00 PM

North Idaho
at Spokane
6:00 PM

Walla Walla
at Blue Mountain
6:00 PM

Treasure Valley
at Yakima Valley
6:00 PM

Mt. Hood
at Clackamas
6:30 PM

Umpqua
at New Hope Christian University
6:30 PM

Pierce
at S. Puget Sound
7:00 PM

Green River
at Grays Harbor
7:00 PM

Olympic
at Whatcom
7:00 PM

Everett
at Edmonds
7:00 PM

Bellevue
at Shoreline
7:00 PM

Tacoma
at Centralia
7:00 PM

Highline
at Lower Columbia
7:00 PM
2
3
Lane
at SW Oregon
3:30 PM

Columbia Basin
at North Idaho
6:00 PM

Wenatchee Valley
at Big Bend
6:00 PM

Blue Mountain
at Spokane
6:00 PM

Yakima Valley
at Walla Walla
6:09 PM

Clark
at Clackamas
6:30 PM

Chemeketa
at Mt. Hood
6:30 PM

Linn-Benton
at Umpqua
6:30 PM

Green River
at Centralia
7:00 PM

Shoreline
at Olympic
7:00 PM

Edmonds
at Skagit Valley
7:00 PM

Bellevue
at Everett
7:00 PM

Highline
at Grays Harbor
7:00 PM

S. Puget Sound
at Tacoma
7:00 PM

Lower Columbia
at Pierce
7:00 PM
4
Linn-Benton
at SW Oregon
1:00 PM

Lane
at Umpqua
1:00 PM

Chemeketa
at Clark
1:00 PM